Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Edison NHS

Thomas Alva Edison byl celosvětově známý americký vynálezce žijící v letech 1847 – 1931. Byl to velmi významný a produktivní člověk, který si nechal patentovat více než 1000 vynálezů a další tisíce jich registrovaly jeho firmy. Mezi nejznámější Edisonovy vynálezy patří fonograf, což byl předchůdce gramofonu a samozřejmě žárovka. Během svého života vystřídal různá zaměstnání, s mnoha jeho prvními vynálezy souvisela skutečnost, že pracoval jako telegrafista. Jeho nejslavnější vynálezy vznikaly v letech 1876 – 1883 v městečku Menlo Park, které leží ve státě New Jersey. V roce 1954 bylo město na počest vynálezce přejmenováno na Edison.

Mezi první vynálezy, které Edison prodal, patřil tiskací telegraf, duplexní telegraf a vícekanálový automatický telegraf. Peníze, které z prodeje utržil, investoval do laboratoře v Menlo Park. Ta byla celosvětově prvním zařízením vybudovaným za účelem vývoje a aplikace nových vědeckých poznatků a technologií. V místech, kde se nacházela Edisonova laboratoř, byl v roce 1937 postaven památník a otevřeno Menlo Park Museum. Edison byl člověk velmi pracovitý, podnikavý a cílevědomý. Dvakrát se oženil a měl tři děti.

V roce 1886 se Edison přestěhoval do menšího městečka West Orange, kde následně vybudoval rozsáhlý výzkumný areál Glenmont. Pracoviště se rozkládají na ploše 5,5 hektarů a celý areál je dnes spravován jako národní památka Edison National Historical Site. Thomas Alva Edison byl také zakladatelem dodnes vydávaného prestižního časopisu Science. Edison je i se svou druhou manželkou pochován právě v Glenmontu ve West Orange, protože zde strávil podstatnou část svého života. Pohřeb se konal 21. října roku 1931 a na Edisonovu počest byly v USA zhasnuty všechny žárovky.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko