Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Great Egg Harbor River

Řeka Great Egg Harbor River (zkráceně nazývána jen Great Egg) protéká v délce cca 80 km jižní částí amerického státu New Jersey. Je jednou z hlavních řek, která protíná téměř nedotčenou oblast pohoří Pinelands. Také odvodňuje území mokřad Great Egg Harbor o rozloze 790 km2 do Atlantského oceánu. Po těchto mokřadech nese název i samotná řeka. Oblast objevil a pojmenoval nizozemský průzkumník Cornelius Jacobsen Mey. Ten přišel v roce 1614 k ústí řeky, a jelikož na okolních loukách viděl jen vodní ptáky a jejich četná vejce, pojmenoval oblast „Eyren Haven“ neboli Egg Harbor.

Před příchodem prvních Evropanů v 18. století bylo toto území obýváno indiány kmene Lenape. Během americké občanské války bylo ústí řeky chráněno piráty. Přítomnost železa ve zdejší půdě zapříčinila vznik mnoha továren a vysokých pecí, stejně tak jako skláren a továren na cihly. Do poloviny 19. století již byly břehy řeky doslova posety průmyslovými podniky.

V roce 1992 se americká Kongres rozhodl vyhlásit oblast řeky i s jejími přítoky za národní rekreační zónu Great Egg Harbor River v délce 210 km. Je to jedna z nejvyhledávanějších řek pro kanoistiku, protože je nejdelší splavnou řekou v oblasti Pinelands. Je známá zajímavou barvou vody, pro kterou je někdy nazývána „cedrová řeka“. Barva vody je způsobena přítomností železa a taninu, který obsahují padlé cedrové listy. Řeka je výborným útočištěm pro velké množství vodního ptactva a v jejích vodách žije několik druhů ryb. Rybáři zde mohou ulovit například okouna proužkovaného nebo sledě.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko