Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sun Valley

Ve vnitrozemí Státu Idaho se mezi městy Boise a Idaho Falls nachází lyžařské středisko Sun Valley. Bylo vybudováno již v roce 1936 železničním magnátem Averellem Harrimanem a představuje tak první účelově vybudované lyžařské středisko v Americe. Přístup do něj však bývá poněkud komplikovaný a to hlavně kvůli sněhové nadílce. Z letiště v Salt Lake City  se sem dostanete asi za 5 hodin jízdy autem, cesta je však klikatá a špatně sjízdná. Druhou možností je přijet z asi 90 minut vzdáleného menšího letiště ve Twin Falls. Jakmile však do Sun Valley dorazíte, určitě nebudete litovat vynaloženého úsilí, protože to opravdu stojí za to!

Centrem a hlavní lyžařskou základnou resortu je městečko Ketchum, které bylo vystavěno v zajímavém kovbojském stylu. Rozkládá se na přilehlých svazích a žije zde kolem 3000 stálých obyvatel. Pro návštěvu tohoto střediska však musíte mít dostatečnou finanční rezervu, protože ceny za ubytování, stravování a jiné služby jsou zde poměrně vysoké. Alpské chaty jsou velmi luxusní a jejich součástí bývají venkovní vířivé bazény, restaurace s vyhřívanými venkovními terasami. Jejich interiéry jsou obkládány drahým dřevem a komorní atmosféru vytváří živí pianisté a obsluha v bílých rukavičkách. Pokochat se můžete extrémně předraženým zbožím v módních buticích. Není tedy divu, že zde narazíte na řadu celebrit, které si zde užívají komfortu svých luxusních rezidencí. Potkat můžete třeba Arnolda Schwarzeneggera, Bruce Willise, Demi Moore, Clinta Eastwooda a také řadu lyžařských hvězd. Každoročně si zde svůj zasloužený odpočinek užívá také ekonomická ikona Bill Gates.

V areálu se lyžuje na hoře Bald  Mountain a Dollar Mountain, které dohromady poskytují lyžování na 78 sjezdových tratích převážně středně náročného terénu. Většina sjezdovek je velmi široká, mají pravidelný sklon a převýšení kolem 1000 metrů. Nevýhodou je, že tyto dvě lyžařské oblasti nejsou navzájem propojeny. Bald Mountain je větší, zatímco Dollar Mountain nabízí sjezdy vhodné spíše pro začátečníky a mírně pokročilé. Sjezdovky se nachází v nadmořské výšce od 1750 do 2780 metrů. Jelikož se Sun Valley nachází ve srážkovém stínu, napadne zde ročně kolem 4 až 5 metrů sněhu, což je jen nepatrná část oproti ostatním střediskům. Případný nedostatek sněhu však není pro středisko žádným problémem. Byl zde vybudován jeden z největších moderních systémů umělého zasněžování na světě. Tím je možno zasněžovat 70 % všech sjezdovek. Pro vyznavače běžeckého lyžování je v okolí Sun Valley připraveno 40 km upravovaných a značených tratí. Ty mohou navazovat na dalších asi 200 km tratí vedoucích dále na sever. K lanovkám i k běžeckým stopám se můžete nechat dopravit bezplatnými a pravidelně jezdícími skibusy, které vyjíždějí z městečka Ketchum. Jednodenní skipas vyjde běžkaře na $15, sjezdaře pak na $65. Začátečníci, kteří se pohybují pouze na svazích menšího kopce Dollar Mountain platí za skipas výrazně méně. Lyžaře na svazích přepravuje řada moderních vleků, sedačkových a kabinkových lanovek. Ani o svátcích a o víkendech zde u nich nebývají vidět fronty. Jelikož je Sun Valley tak luxusním střediskem, je z finančního hlediska většině českých návštěvníků nedostupný. Jeho návštěva je však zajímavým kulturním zážitkem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko