Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Boise

Boise, někdy také Boise City, je hlavním a největším městem amerického státu Idaho a také krajským městem oblasti Ada County. Rozkládá se na území o rozloze 170 km2 na březích řeky Boise a je hospodářským, kulturním i dopravním centrem celé metropolitní oblasti. Stejně jako většina velkých metropolí je rozdělen na několik čtvrtí: Bench, North End, West Boise a Downtown.

Dnešní název města pochází z francouzského slova „boisé“, což znamená „dřevěný“ či „lesnatý“. Podle legendy do této oblasti kolem roku 1800 přišli francouzsko-kanadští lovci kožešin, a když se zadívali z hor směrem do údolí Boise River Valley, zvolali „Les bois!“, neboli „lesy!“. Od té doby má Boise přezdívku Město stromů. V současné době zde žije přes 200 tisíc lidí, ale celá metropolitní oblast čítá okolo 600 tisíc obyvatel.

Původně se poblíž dnešního města nacházela jen pevnost Fort Boise z roku 1830. Byla situována nedaleko soutoku Boise River a Snake River, na hranicích s Oregonem. V roce 1850 byla pevnost opuštěna, ale o třináct let později byla vystavěna pevnost nová, která měla sloužit americké armádě během občanské války. Prvním hlavním městem nově vzniklého teritoria Idaho byl Lewiston na severu země, Boise se stalo hlavním městem až v roce 1865. Jednou z památek, které se z té doby dochovaly je budova U. S. Assay Office na Main Street, která byla postavena v roce 1871 a dnes je národní kulturní památkou.

V okolí města je spousta rekreačních možností, včetně pěší turistiky a cykloturistiky. Také samotné město je protkáno rozsáhlým systémem stezek vedoucí podél řeky, který se nazývá Boise River Greenbelt. Řeka je vyhledávaným místem pro rybolov, koupání i rafting. Ve městském Julia Davis Parku se nachází zoologická zahrada Zoo Boise, kde je k vidění více než 200 zvířat. V roce 1942 byl v blízkosti města otevřen lyžařský areál Bogus Basin, který láká milovníky alpského lyžování, snowboardingu, ale také snowtubingu a cross-country lyžování. Ve městě stojí univerzita Boise State University, kde se nachází centrum umění Center for the Performing Arts.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko