Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

City Of Rocks NR

Národní rezervace City of Rocks je unikátní geologickou oblastí, kde jsou ukryty až 60 metrů vysoké žulové skály, jejichž stáří je odhadováno na více než 2 a půl milionů let. Jde o velmi pěknou oblast, která je díky svým hladkým skalám vyhledávaná horolezci z celého světa. Dnes se zde nachází více jak 500 horolezeckých cest nejrůznějších náročností.

V rezervaci se nachází mnoho zajímavých skalních formací, z nichž nejznámější jsou snad Twin sisters (Dvojčata). Zajímavé však je, že jedna ze skal je o 100 let starší než ta druhá. Toto neobvyklé místo přispívá k zajímavosti celého parku a je nejzajímavější krajinnou dominantou.

V letech 1843 až 1869 touto oblastí procházely zástupy emigrantů mířící do slunné Kalifornie. Při přechodu hor zde museli zanechat své vozy a vydat se pěšky za lepší budoucností. Na mnoha skalách jsou tak dodnes patrné jejich stopy, na mnoha skalách totiž pomocí kolomazu zanechali své podpisy a vzkazy.

Jedinečná je také příroda v rezervaci, nachází se zde například borovice, které jsou se svou výškou kolem 55 stop největšími borovicemi v Idahu. Dalšími zástupci rostlinné říše jsou jalovce, osiky, mahagony a ve vyšších polohách se rozprostírají stepi. Nejvhodnější doba pro rekreaci je od dubna do října, ve skalním městě je navíc možnost kempování. K dispozici je dokonce pitná voda a toalety. Přes skalní město vede více jak 22 mil dlouhá stezka, můžete si tak užívat pěší turistiky, jízdy na koni nebo na horském kole.

Všude budete obklopeni jedinečnou a nedotčenou přírodou, která je domovem četných druhů pouštní fauny a flóry. Rezervace poskytuje vysokou biologickou rozmanitost na poměrně malém prostoru. Své útočiště zde našlo velké množství různých savců, ptáků, plazů a bezobratlých. Při troše štěstí můžete spatřit jeleny, divoké králíky, zemní veverky, sviště, mexické myši nebo ovce tlustorohé. Mezi nejvýznamnější obyvatele rezervace však patří puma, rys červený, kojot nebo los. O něco běžněji lze spatřit antilopy a bizony.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko