Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pocatello

Pocatello je krajským a největším městem kraje Bannock County, který pod sebe zahranuje také malou část indiánské rezervace Fort Hall ze sousedního kraje Power County.  Město najdeme na jihovýchodě amerického státu Idaho. Ve městě dnes žije okolo 55 tisíc obyvatel, celá metropolitní oblast čítá asi 85 tisíc lidí. Pocatello je čtvrtým největším městem v Idahu, které je o něco větší než Idaho Falls.

Město bylo založeno během zlaté horečky, která probíhala v Idahu na přelomu 19. století. Tehdy bylo Pocatello jen důležitou železniční zastávkou na trase Oregon Trail, ale později se z něj stalo centrum zemědělství.  Nález zlata totiž přilákal velké množství nových osadníků, kteří měli vidinu snadného zbohatnutí a lepšího života. Po opadnutí zlaté horečky město začalo přitahovat farmáře. O založení města se v roce 1834 zasloužil Jarvis Nathaniel Wyeth, americký obchodník s kožešinami. Původní osadu později odkoupila společnost Hudson Bay Company.

Název Pocatello získalo město podle slova indiánského kmene Šošonů, pojmenoval jej dokonce sám indiánský náčelník. Ten také umožnil bílým osadníkům, aby železniční trať vedla přes indiánskou rezervaci Fort Hall. Město se rozkládá podél řeky Portneuf River, která vytéká z hor do oblasti Snake River Plain. Pocatello je domovem Idaho State University.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko