Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nampa

Nampa je největším a nejrychleji se rozvíjejícím městem v Canyon County ve státě Idaho. Po hlavním městě Boise je druhým největším městem Idaha. V současné době zde žije okolo 85 tisíc obyvatel a jejich počet stále stoupá. Nampa je součástí metropolitní oblasti města Boise. Název Nampa pochází ze slova indiánského kmene Šošonů, které znamená „mokasína“ nebo „stopa“.

Historie Nampy se začala psát kolem roku 1880, kdy v těchto místech byla postavena železnice Oregon Short Line Railroad vedoucí z Grangeru ve Wyomingu až do Huntingtonu v Oregonu. Nampa byla jednou ze zastávek na této trase a stala se tak velmi důležitým železničním městem. Jedněmi z prvních osadníků byli Alexander a Hannah Duffes, kteří si zde postavili první usedlost. Z počátku se nově vznikající osadě říkalo Nový Jeruzalém a to zejména proto, že místní obyvatelé byli silně nábožensky zaměření. Během jednoho roku se město rozrostlo z původních 15 domů na 50. V roce 1850 pak byla Nampa oficiálně vyhlášena městem.

V roce 1910 byla na severozápadě města vystavěna první státní škola a nemocnice. V okolí se rozkládaly obrovské farmy, které byly následně prodány a dnes jsou na jejich místech golfová hřiště. V Nampě se každoročně konaly dožínky a trhy zemědělců, od roku 1937 se zde koná také rodeo Snake River Stampede Rodeo, které je údajně jedno z nejlepších v zemi. Ve městě se nachází univerzita Northwest Nazarene University z roku 1915, která má v současné době kolem 2500 studentů. Nampa je rychle se rozvíjející město, neustále se zde staví nové domy, nákupní střediska, kulturní, sportovní a zábavní centra. Město má 24 parků, z nichž největší je Lakeview Park.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko