Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nampa

Nampa je největším a nejrychleji se rozvíjejícím městem v Canyon County ve státě Idaho. Po hlavním městě Boise je druhým největším městem Idaha. V současné době zde žije okolo 85 tisíc obyvatel a jejich počet stále stoupá. Nampa je součástí metropolitní oblasti města Boise. Název Nampa pochází ze slova indiánského kmene Šošonů, které znamená „mokasína“ nebo „stopa“.

Historie Nampy se začala psát kolem roku 1880, kdy v těchto místech byla postavena železnice Oregon Short Line Railroad vedoucí z Grangeru ve Wyomingu až do Huntingtonu v Oregonu. Nampa byla jednou ze zastávek na této trase a stala se tak velmi důležitým železničním městem. Jedněmi z prvních osadníků byli Alexander a Hannah Duffes, kteří si zde postavili první usedlost. Z počátku se nově vznikající osadě říkalo Nový Jeruzalém a to zejména proto, že místní obyvatelé byli silně nábožensky zaměření. Během jednoho roku se město rozrostlo z původních 15 domů na 50. V roce 1850 pak byla Nampa oficiálně vyhlášena městem.

V roce 1910 byla na severozápadě města vystavěna první státní škola a nemocnice. V okolí se rozkládaly obrovské farmy, které byly následně prodány a dnes jsou na jejich místech golfová hřiště. V Nampě se každoročně konaly dožínky a trhy zemědělců, od roku 1937 se zde koná také rodeo Snake River Stampede Rodeo, které je údajně jedno z nejlepších v zemi. Ve městě se nachází univerzita Northwest Nazarene University z roku 1915, která má v současné době kolem 2500 studentů. Nampa je rychle se rozvíjející město, neustále se zde staví nové domy, nákupní střediska, kulturní, sportovní a zábavní centra. Město má 24 parků, z nichž největší je Lakeview Park.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko