Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Idaho Falls

Idaho Falls je největším a zároveň krajským městem Bonneville County ve státě Idaho, ve Spojených státech amerických.  V samotném městě žije okolo 60 tisíc obyvatel, ale celá metropolitní oblast čítá více než 130 tisíc lidí. Tato metropolitní oblast je třetí největší v tomto státě.

Oblast dnešního města Idaho Falls začala být osidlována kolem roku 1865, kdy zde byl vystavěn dřevěný most přes řeku Snake River. Most umožnil novou vlnu migrace směrem na západ a zároveň zlepšil možnosti cestování po celém státě. Zjednodušil tak cestu nejen osadníkům směřujícím na sever, ale také horníkům a obchodníkům, kteří v této oblasti hledali lepší život a snazší zbohatnutí. Idaho Falls tak prošlo v roce 1866 velkým rozvojem, byla sem zavedena železnice, nacházela se zde pošta, hotely i banka. Původně bylo město pojmenováno Eagle Rock, po skalním ostrově na řece Snake River, který byl významným hnízdištěm pro řadu orlů.

V roce 1891 došlo k přejmenování města na Idaho Falls – podle peřejí, které se nacházejí pod již zmiňovaným dřevěným mostem. V roce 1895, pouhých 12 let po příchodu Mormonů do kraje, zde byl již vybudován největší zavlažovací kanál na světě s názvem Great Feeder. Voda ze Snake River byla odkloněna a pomáhala tak zavlažovat kolem deseti tisíc akrů původně pouštní krajiny, která se rázem proměnila v zelenou zemědělskou půdu. Místní obyvatelé zde tak mohli pěstovat cukrovou třtinu, brambory, hrách, obilí a vojtěšku. Okolí Idaho Falls se tak stalo jednou z nejproduktivnějších oblastí ve Spojených státech amerických.

Dne 23. září roku 1945 zde byla Církví Ježíše Krista Svatých posledních dnů dokončena výstavba chrámu, který dodnes stojí na břehu řeky Snake. Dnes je Idaho Falls regionálním kulturním centrem se spoustou divadel, galerií a muzeí. Nachází se zde například Willard Art Center, Colonial Theatre a Civic Auditorium. V muzeu Museum of Idaho je přehlídkou místních atrakcí, starých artefaktů a historie. K vidění jsou zde například kosti dinosaurů, všemožné staré dokumenty, ale také primitivní historické zbraně.

V centru města, tzv. Downtownu najdete převážně kanceláře podnikatelů, sídla firem a dalších organizací, jako například Downtown Development Corporation nebo Grow Idaho Falls. Idaho Falls je však také městem s krásnými parky, které lemují řeku Snake River, jenž protéká středem města. Město má také vlastní letiště – Idaho Falls Regional Airport.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko