Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

New River Gorge NR

V Apalačském pohoří v Západní Virginii se nachází významná a vyhledávaná lezecká oblast New River Gorge. Toto neuvěřitelné místo je porostlé nekonečnými a tajemnými lesy, které jsou okouzlující zejména na podzim, kdy místní javory, buky a duby hrají všemi barvami. Oblastí protéká divoká řeka New River a její ještě divočejší přítok Gauley River s mohutnými peřejemi, které se každoročně pokoušejí projet tisíce nadšených raftařů a kajakářů.

Podél toku řeky se táhnou útesy až k mostu The New River Bridge, který je druhým největším obloukovým mostem na světě. Rozpětí jeho oblouku má 518 metrů. Útesy přitahující horolezce z celého světa jsou členěny následovně. Po pravé straně ve směru proudu řeky New River jsou to oblasti The Beauty Mountain, převislé stropy The Cirque, dlouhá zeď Endless Wall, za mostem pak Bridge Area, Junkyard a Bubba City. Po levé straně jsou to oblasti South Nuttall Wall, Kaymoor a Sunshine Buttress. Stranou od The New River Gorge se nachází populární skály lemující břehy přehradního jezera Summersville Lake a několik dalších menších oblastí. Výška útesů se pohybuje okolo 20 až 50 metrů. Větší část stěn je pak zakryta stromy a rododendronovými keři.

Do oblasti se dostanete po silnici US 19, kde se nedaleko městečka Fayeteville nachází právě most New River Bridge, u kterého stojí také návštěvnické centrum. V něm se dozvíte zajímavé věci o historii místního uhelného hornictví a stavbě mostu.  Řeka New River Gorge byla vyhlášena národní řekou v roce 1978 a je součástí organizace National Park Service. Oblast zahrnuje více než 70 000 hektarů půdy s divokou přírodou, nedotčenou krajinou a dravou řekou. New River patří k nejstarším řekám na kontinentu, proto se jí podařilo vytvořit hluboké kaňony se strmými skalními útesy. Oblast nabízí spoustu rekreačních příležitostí.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko