Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Harpers Ferry NHP

Národní historický park Harpers Ferry se nachází na soutoku řek Potomac River a Shenandoah River, v Západní Virginii. Park pod sebe zahrnuje pozemky Jefferson County, Washington County, Maryland a Loundoun County. Park je dnes spravován organizací National Park Service, což je společnost zřízená americkým ministerstvem vnitra.

Původně byl park v roce 1944 jen národním památníkem, ale roku 1963 byl pak přeměněn na Národní historický park Harpers Ferry. Park se dnes rozkládá na ploše téměř 4000 akrů a v roce 1966 byl zapsán do Národního registru historických míst. Součástí parku je historické město Harpers Ferry, které bylo v 19. století významným průmyslovým centrem a také se během americké občanské války stalo dějištěm abolicionistického povstání vedeného Johnem Brownem.

Abolicionistická hnutí začala tehdy vznikat ve větších městech. Pomáhala otrokům utíkat od svých pánů, pořádala přednášky o nelidskosti otrokářství a snažila se přimět vládu ke zrušení otroctví. Jedním z nejznámějších abolicionistů byl právě až fanatický protiotrokář John Brown. V říjnu 1859 obsadil spolu se svými komplici federální zbrojnici v Harper's Ferry. Měl v úmyslu ozbrojit marylandské otroky a společně s nimi vyprovokovat povstání všech otroků na Jihu.

Zbrojnici se mu sice podařilo získat, ale potom tam byl obklíčen armádou a přemožen. Zemřelo 9 jeho lidí, z toho dva jeho synové. Sám Brown byl zajat a postaven před soud za velezradu. Dne 31. října byl usvědčen a 2. prosince 1859 popraven oběšením. Otroky se mu tedy osvobodit nepodařilo, ale přesto se stal modlou abolicionistů, pro které byl vzorem. Po své smrti byl téměř uctíván a stal se mučedníkem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko