Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Harpers Ferry NHP

Národní historický park Harpers Ferry se nachází na soutoku řek Potomac River a Shenandoah River, v Západní Virginii. Park pod sebe zahrnuje pozemky Jefferson County, Washington County, Maryland a Loundoun County. Park je dnes spravován organizací National Park Service, což je společnost zřízená americkým ministerstvem vnitra.

Původně byl park v roce 1944 jen národním památníkem, ale roku 1963 byl pak přeměněn na Národní historický park Harpers Ferry. Park se dnes rozkládá na ploše téměř 4000 akrů a v roce 1966 byl zapsán do Národního registru historických míst. Součástí parku je historické město Harpers Ferry, které bylo v 19. století významným průmyslovým centrem a také se během americké občanské války stalo dějištěm abolicionistického povstání vedeného Johnem Brownem.

Abolicionistická hnutí začala tehdy vznikat ve větších městech. Pomáhala otrokům utíkat od svých pánů, pořádala přednášky o nelidskosti otrokářství a snažila se přimět vládu ke zrušení otroctví. Jedním z nejznámějších abolicionistů byl právě až fanatický protiotrokář John Brown. V říjnu 1859 obsadil spolu se svými komplici federální zbrojnici v Harper's Ferry. Měl v úmyslu ozbrojit marylandské otroky a společně s nimi vyprovokovat povstání všech otroků na Jihu.

Zbrojnici se mu sice podařilo získat, ale potom tam byl obklíčen armádou a přemožen. Zemřelo 9 jeho lidí, z toho dva jeho synové. Sám Brown byl zajat a postaven před soud za velezradu. Dne 31. října byl usvědčen a 2. prosince 1859 popraven oběšením. Otroky se mu tedy osvobodit nepodařilo, ale přesto se stal modlou abolicionistů, pro které byl vzorem. Po své smrti byl téměř uctíván a stal se mučedníkem.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko