Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bluestone NSR

Asi 10,5 mil řeky Bluestone River bylo v Západní Virginii vyhlášeno za Národní scénickou řeku, která je chráněná organizací National Park Service.  Protéká kraji Summers a Mercer County v jižní části země. Vznikla v roce 1988, aby zachovávala zdejší jedinečnou přírodu a nedotčenou krajinu. Část této řeky je rovněž chráněna parkem West Virginia State Park.

Řeka lemuje rozmanitou a krásnou krajinu jižní části Apalačských hor. V jejím povodí rostě více než tisíc druhů rostlin a žije až dvě stě druhů ptáků. Oblast je tak často vyhledávána zejména botaniky a ornitology. Je však ideální také pro sledování dalších živočichů, zejména savců, obojživelníků, plazů a mnoha druhů hmyzu. Žije zde řada bezobratlých vodních živočichů a vody obývají četné druhy ryb. Voda řeky Bluestone River je poměrně teplá a je označována za jednu z nejkvalitnějších vod státu Západní Virginie.

Původní američtí indiáni nazývali řeku Momongosenka. Řeka je dnes vyhledávanou lokalitou zejména pro možnosti kanoistiky a jízdy na kajaku. Stejně tak nabízí skvělé možnosti rybolovu, zejména pak v místech jejího soutoku s řekou New River. Ve vodách se vyskytují sumci, okouni a okounci. Pro rybolov však musíte mít speciální rybářskou licenci.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko