Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Oregon Caves NM

Národní památka Oregon Caves, neboli Oregonské jeskyně, se nachází na severní straně pohoří Siskiyou Mountains na jihozápadě amerického státu Oregon. Chráněná oblast se rozkládá na ploše 197 hektarů a najdeme zde unikátní mramorové jeskyně.  Prvním bělochem, který jeskyně objevil, byl v roce 1874 místní muž jménem Elijah Davidson. Tehdy v těchto místech byl na lovu se svým psem, který právě do této jeskyně zahnal medvěda.

Jeskyně se zanedlouho staly oblíbenou atrakcí a již v roce 1890 byly otevřeny ke komerčním účelům. V roce 1909 pak na naléhání Joaquina Millera a dalších vlivných mužů, byly jeskyně tehdejším americkým prezidentem Williamem Howardem Taftem prohlášeny za národní památku. Oregon Caves jsou od roku 1933 pod ochranou organizace National Park Service.

Jeskyně v Oregon Caves měří celkově 5,6 km a jsou jednou z největších sestav jeskyní v USA, kde žijí endemické druhy nejrůznějšího hmyzu. Nedávno zde však byly nalezeny také pozůstatky živočichů pocházející z období pleistocénu. Jde například o kosti jaguára žijícího v té době na území Severní Ameriky nebo o pozůstatky medvěda grizzlyho. Prohlídka jeskyní trvá asi 90 minut. Jelikož se uvnitř drží stabilních 7 stupňů Celsia, je dobré se před vstupem do jeskyně pořádně obléct. Otevřeno je po celý rok s výjimkou Díkuvzdání a Vánoc. Za vstup do jeskyní se platí poplatek. Abyste se mohli prohlídky jeskyní účastnit, musíte být vyšší než 110 cm.

V okolí této významné památky se nachází pozůstatky starých jehličnatých lesů. Mezi stromy najdeme dokonce i velikány, jako je strom Douglas fir tree, jehož kmen má v průměru 4 metry. Lesem prochází čtyři turistické trasy, které nejsou nijak náročné, a člověk se na nich dokonale seznámí s okolím. Jako turistické centrum slouží starý domek Chateau, kde mohou návštěvníci dokonce i přespat.

Klima v tomto regionu je silně ovlivněno blízkostí Tichého oceánu, který přispívá k relativně mírným zimám a příjemným létům. Park se nachází vysoko na rozvodí řeky Illinois River, která je přítokem Rogue River. V těchto vodách se hojně vyskytují lososi a pstruzi, kteří se sem připlouvají třít.

Kromě toho, že jsou Oregon Caves národní památkou, jsou také místem, v jejichž okolí najdete i několik zajímavých historických budov. Jde například o Oregon Caves Chateau z roku 1934, The Ranger Residence, The Chalet z roku 1942 a stará zaměstnanecká kolej pocházející z roku 1927. Zámeček Oregon Caves Chateau byl postaven architektem Gustem Liumem v rustikálním stylu. Jde o architektonicky významnou budovu, které nechybí místnosti pro hosty, kavárna, jídelna, obchůdek s dárkovým zbožím a další sály. Je považován za jednu z nejlépe dochovaných klasických chat umístěných v národním parku. I dnes se nachází v téměř původním stavu, během své existence však prošel mnoha úpravami a vylepšeními.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko