Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Vancouver NHS

Pevnost Fort Vancouver nacházející se na severozápadě Oregonu sloužila v 19. století jako základna pro obchodníky s kožešinami. Ti se vydávali podél řeky Columbia River na daleké cesty až do Hudson Bay, kde sídlila společnost Hudson´s Bay Company. Pevnost stojící na severním břehu Columbia River byla pojmenována po kapitánovi George Vancouverovi. V současné době je přístupná veřejnosti, z větší části jde však již jen o repliku původní pevnosti i s jejími vnitřními stavbami.

Pevnost byla založena v roce 1824, v době, kdy se tento region nazýval Columbia District a patřil Velké Británii. Později připadl Američanům a ti jej přejmenovali na Oregon Country. Britové se zajímali především o Hudson´s Bay Company, která měla výhradní obchodní práva na většinu pozemků, které nyní patří západní Kanadě. Aby uchránili své zájmy, vytvořili si Britové severně od Colubmia River další centrálu Fort Astoria, která nachradila Fort Vancouver a sloužila jim jako centrum pro obchodování s kožešinami v oblasti severozápadního Pacifiku.

Vzhledem k velkému významu ve spojitosti s americkou historií, byl Fort Vancouver vyhlášen v roce 1948 národním památníkem, v roce 1961 byl pak přejmenován na národní historickou památku. V roce 1996 bylo k této památce připojeno ještě 1,48 km2 pozemků nacházejících se okolo tvrze. Na těchto pozemcích stojí například i Kanaka Village a kasárny Columbia Barracks. Břehy řeky byly vyhlášeny za Vancouverskou národní historickou rezervaci, která je pod patronátem organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko