Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Vancouver NHS

Pevnost Fort Vancouver nacházející se na severozápadě Oregonu sloužila v 19. století jako základna pro obchodníky s kožešinami. Ti se vydávali podél řeky Columbia River na daleké cesty až do Hudson Bay, kde sídlila společnost Hudson´s Bay Company. Pevnost stojící na severním břehu Columbia River byla pojmenována po kapitánovi George Vancouverovi. V současné době je přístupná veřejnosti, z větší části jde však již jen o repliku původní pevnosti i s jejími vnitřními stavbami.

Pevnost byla založena v roce 1824, v době, kdy se tento region nazýval Columbia District a patřil Velké Británii. Později připadl Američanům a ti jej přejmenovali na Oregon Country. Britové se zajímali především o Hudson´s Bay Company, která měla výhradní obchodní práva na většinu pozemků, které nyní patří západní Kanadě. Aby uchránili své zájmy, vytvořili si Britové severně od Colubmia River další centrálu Fort Astoria, která nachradila Fort Vancouver a sloužila jim jako centrum pro obchodování s kožešinami v oblasti severozápadního Pacifiku.

Vzhledem k velkému významu ve spojitosti s americkou historií, byl Fort Vancouver vyhlášen v roce 1948 národním památníkem, v roce 1961 byl pak přejmenován na národní historickou památku. V roce 1996 bylo k této památce připojeno ještě 1,48 km2 pozemků nacházejících se okolo tvrze. Na těchto pozemcích stojí například i Kanaka Village a kasárny Columbia Barracks. Břehy řeky byly vyhlášeny za Vancouverskou národní historickou rezervaci, která je pod patronátem organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko