Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mount Bachelor

Za lyžařskou oregonskou jedničku je považován sopečný vulkán Mount Bachelor, který se nachází nedaleko chráněné krajinné oblasti Newberry National Volcanic Monument. Vulkán dosahuje výšky 2763 metrů nad mořem. V lyžařském areálu je přichystáno přes 70 sjezdových tratí nejrůznějších náročností a délek, proto si na své přijde úplně každý. V horní části střediska je spousta možností pro freeride a také tam najdete snowpark se 7 metrů hlubokou Superpipe.  Nezalesněný vršek bývá často kvůli vichřici a mlze uzavřen, často bývá také velmi ledovatý. O přepravu lyžařů se zde starají moderní a rychlé lanovky a vleky. Tento resort se dokonce pyšní jednou z nejvýkonnějších přepravních kapacit v Americe. Nejlepší lyžování hora nabízí v jarních měsících, kdy jsou svahy po celý den zalité sluncem, a lyžuje se na kvalitním firnu. Pro vyznavače běžeckého lyžování je v areálu a jeho okolí připraveno 56 km upravovaných a značených tratí. Za celodenní vstup na ně zaplatíte $13 anebo $50 za týden.

Návštěvníci Mount Bakeru bohužel přímo u lyžařských terénů nenajdou žádné ubytovací kapacity. To má za následek příjemně nezalidněný areál, kde se ani o víkendech nebudete potýkat s frontami a mačkanicemi u vleků. Většina amerických lyžařů, zejména rodin s dětmi, raději navštíví středisko, kde mohou nasadit lyže přímo před hotelem. Nejbližší možností, kde se ubytovat je městečko Bend, které je vzdálené asi 25 mil. Zde bylo pro lyžaře vystavěno množství moderních hotelů a dostatečná infrastruktura. Další možností jsou také vesničky Sunrise, Sisters nebo Redmont, které jsou s lyžařským areálem propojeny pravidelně jezdícími skibusy. Celodenní  skipas pro dospělou osobu vyjde na $46 v hlavní sezóně, což je výrazně méně než v jiných amerických resortech. Součástí areálu je půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení. Vzhledem k tomu, že každý musí do Mount Bakeru dojíždět, není zde možnost večerního lyžování a areál se ve čtyři hodiny odpoledne zavírá.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko