Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Crater Lake NP

Crater Lake je jediným národním parkem rozkládajícím se na území amerického státu Oregon. Nachází se v pohoří Cascade Range a jeho největší atrakcí je bezesporu překrásně modré jezero s křišťálově čistou vodou, které leží v nadmořské výšce přesahující 2000 metrů.

Jezero vzniklo v kráteru původního vulkánu Mount Mazama, který před více než 7700 lety vybuchl a po vyprázdnění magmatu došlo k celkové destrukci hory. Tato erupce byla velmi silná, dokonce mnohem silnější než výbuch hory Svaté Heleny v roce 1980. Jelikož tento horský kráter nemá přirozený odtok, bylo jeho dno během následujících 5 tisíc let naplněno deštěm a tajícím sněhem. Hladina vzniklého jezera tak závisí na množství spadaných srážek a také na odpařování.

Hloubka jezera se v dnešní době pohybuje okolo 593 metrů, což dělá z Crater Lake vůbec nejhlubší jezero ve Spojených státech amerických, druhé nejhlubší na západní polokouli a sedmé na světě. Díky této neuvěřitelné hloubce, ale také díky čistotě vzduchu a vody má jezero navíc ještě jedinečně syté modré zabarvení. Za slunečných dní zde světlo vytváří unikátní spektrum barev a návštěvníci se tak mohou kochat krásnou podívanou.

Lidé žijí v oblasti více než 10 tisíc let. Prvními obyvateli byli Indiáni kmene Klamath, kteří se stali dokonce i přímými svědky tehdejší mohutné sopečné erupce. Prvními bílými objeviteli, kteří se do těchto míst dostali, byli 3 prospektoři, kteří ve zdejších horách kolem roku 1853 pátrali po nalezištích zlata. Když jezero objevili, pojmenovali jej Deep Blue Lake (Hluboké modré jezero), ale jelikož zde nenašli žádné vzácné kovy, pokračovali bez většího zaujetí dále. Jezero tak opět na řadu let upadlo v zapomnění.

Národní park Crater Lake vznikl v roce 1902 jako šestý v pořadí na území Ameriky. W. G. Steel věnoval lokalitě značnou pozornost a snažil se ji dlouhodobě podporovat, značnou měrou tak přispěl k vytvoření parku. V roce 1915 byl na jižní straně kráteru otevřen hotel Crater Lake Lodge, což mělo za následek značný rozvoj turistického ruchu. O tři roky později byla otevřena silnice Rim Drive dlouhá 33 mil, která vede okolo celého kráteru a poskytuje nespočet výhledů na jezero. V parku najdete kromě několika obchodů také dvě návštěvnická centra. Během zimního období bývá kvůli sněhu značná část parku uzavřena, s výjimkou Rim Village. Na několika místech se sníh udržuje celoročně, proto není nic neobvyklého, když zde v polovině července narazíte na dvoumetrovou tající sněhovou závěj u silnice.

V letní sezóně se můžete vydat na atraktivní plavbu po jezeře, kterou pravidelně pořádá správa národního parku. Pokud máte zájem, můžete být vysazeni na ostrůvku Wizard Island, kde vás po čase zase nabere další projíždějící loď – pokud není plná. Jinak musí trosečník čekat na ostrově, dokud pro něj nepřipluje některá z posledních volnějších lodí.

Kromě jezera se v parku nachází ještě mnoho dalších zajímavostí, jako například poušť Pumice Desert. Jde o prostředí se zachovalými stopami vulkanické činnosti. Nepřehlédnutelná je také Pinnacle Valley se svými špičatými věžovými skalními útvary, které jsou pozůstatky dávných sirných komínů.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko