Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Voyageurs NP

Národní park Voyageurs rozkládající se na severu státu Minnesota byl vyhlášen v roce 1971. První návrh o vyhlášení parku v těchto místech padl však již v roce 1891, k jeho vzniku ale došlo až za vlády prezidenta Nixona, o celých 80 let později. Dnes zaujímá rozlohu 882 km2 a svůj název získal podle „voyageurs“, což byli francouzsko-kanadští obchodníci s kožešinami. Byli to rovněž první evropští osadníci, kteří důkladně zmapovali tuto krajinu a pravidelně ji projížděli.

Jelikož je park protkán četnými vodními zdroji, stal se oblíbeným mezi kanoisty, kajakáři, veslaři i rybáři. Ti všichni zde najdou výborné podmínky pro provozování jejich zájmů. Park je přístupný pouze na lodi, v zimě, když je hladina řek zamrzlá, se sem dostanete na motorových saních, lyžích nebo sněžnicích. Používání sněžných skútrů v oblasti se vláda snaží zamezit, či dokonce zakázat. Jejich provozem se totiž ničí přírodní krásy parku a hluk z nich nepříznivě ovlivňuje volně žijící zvířata.

V parku se rozkládají také velká jezera, z nichž nejznámější jsou Lake Kabetogama, Lake Namakan, Rainy Lake, Sand Point Lake a Crane Lake. Turisticky vyhledávaným místem jdou však také vodopády Kettle Falls. Nejbližším městem v okolí národního parku je International Falls v Minnesotě.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko