Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mississippi NR&RA

Rekreační oblast Mississippi National River ochraňuje 115 km dlouhý koridor rozkládající se podél toku řeky Mississippi, který celkově zaujímá rozlohu kolem 220 km2. Jde o úsek od města Dayton a Ramsey až po Hastings v Minnesotě. Právě zde se v okolí řeky vyskytuje množství přírodních, historických, rekreačních, kulturních, scénických, vědeckých a hospodářských zdrojů národního významu.

Jelikož je tato oblast oficiálně označována poměrně dlouhým názvem, zkráceně se jí někdy říká MNRRA (lidé tyto zkratky pak vyslovují jako „minnra“) nebo MISS. Mississippi National River byla založena v roce 1988 a šlo o nový a unikátní typ národního parku. Na rozdíl od tradičních národních parků není Mississippi NR&RA vlastníkem pozemku, na kterém se nachází a tudíž nad touto půdou nemá kontrolu. Mississippi spolupracuje s desítkami nejrůznějších partnerů, ať je to místní, státní či federální vládu, četné neziskové organizace, podniky, vzdělávací instituce nebo jednotlivci, kteří vlastní pozemky podél řeky.

Mississippi NR&RA je pod ochranou organizace National Park Service, která se snaží udržovat a zachovat tuto jedinečnou oblast pro budoucí generace. Návštěvnické centrum Mississippi NR&RA se nachází uvnitř Muzea vědy v Minnesotě. Místní rangeři seznamují návštěvníky s možnostmi aktivit, poznávání a vzdělávání v okolí řeky.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko