Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mississippi NR&RA

Rekreační oblast Mississippi National River ochraňuje 115 km dlouhý koridor rozkládající se podél toku řeky Mississippi, který celkově zaujímá rozlohu kolem 220 km2. Jde o úsek od města Dayton a Ramsey až po Hastings v Minnesotě. Právě zde se v okolí řeky vyskytuje množství přírodních, historických, rekreačních, kulturních, scénických, vědeckých a hospodářských zdrojů národního významu.

Jelikož je tato oblast oficiálně označována poměrně dlouhým názvem, zkráceně se jí někdy říká MNRRA (lidé tyto zkratky pak vyslovují jako „minnra“) nebo MISS. Mississippi National River byla založena v roce 1988 a šlo o nový a unikátní typ národního parku. Na rozdíl od tradičních národních parků není Mississippi NR&RA vlastníkem pozemku, na kterém se nachází a tudíž nad touto půdou nemá kontrolu. Mississippi spolupracuje s desítkami nejrůznějších partnerů, ať je to místní, státní či federální vládu, četné neziskové organizace, podniky, vzdělávací instituce nebo jednotlivci, kteří vlastní pozemky podél řeky.

Mississippi NR&RA je pod ochranou organizace National Park Service, která se snaží udržovat a zachovat tuto jedinečnou oblast pro budoucí generace. Návštěvnické centrum Mississippi NR&RA se nachází uvnitř Muzea vědy v Minnesotě. Místní rangeři seznamují návštěvníky s možnostmi aktivit, poznávání a vzdělávání v okolí řeky.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko