Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Minneapolis

Minneapolis je největším městem amerického státu Minnesota ve Spojených státech amerických. Město se rozkládá na celkové ploše 151, 3 km2 a žije v něm okolo 380 tisíc obyvatel. Společně s městem St. Paul tvoří metropolitní oblast s názvem Twin Cities, s celkovým počtem obyvatel přes 3 miliony. Hustota zalidnění je 2691 obyvatel na kilometr čtvereční. Dříve obyčejná provinční města se postupem času přeměnila na metropole.

Minneapolis je vzdáleno asi 700 km od Winnipegu a rozkládá se na březích mohutné řeky Mississippi. Její tok začíná asi 300 km severozápadně od Minneapolisu u města Bemidji, v jednom z desetitisíců malých i velkých jezer, kterými je Minnesota pokryta. Minneapolis leží v dosti zvlněné krajině a jeho centrum je situováno na mírném návrší. Výškové budovy, které se v centru nachází, působí z dálky velice impozantně.

Jsou všechny pospojované systémem uzavřených prosklených průchodů, zvaným „skyway“ (cesta nebem) většinou minimálně v úrovni prvního patra nad ulicemi, z kterého je dobrý výhled na pouliční ruch. V Minneapolis se nachází jedna z prvních pěších zón ve Spojených státech s názvem Nicollet Mall. Za nepříznivého počasí se můžete schovat právě do Skyways, skleněných průchodů spojujících všechny důležité objekty, jako jsou kanceláře, obchody či mrakodrapy.

Nejznámější památky blízko Minneapolis City Center jsou Cathedral of Saint Paul, James J. Hill House, City Hall, Museum od American Art, Science Museum of Minnesota, Walker Art Center a Landmark Center. Walker Art Center je jedním z deseti nejnavštěvovanějších muzeí Amerikym, jehož historie sahá až do roku 1927. Využívá tříhektarový zahradní areál, kde se na vás budou usmívat sochy všemožných tvarů a velikostí. Každé čtvrtstoletí procházelo muzeum modernizací. Metropole uchovává v sobě historické a mnohdy velice zajímavé stavby, jako je State Capitol – obrovitá mramorová stavba a pevnost Fort Sneelling, postavená roku 1825. V letních měsících, kdy je příval turistů největší, se tu předvádí typický americký život starých pionýrů ze začátku 19. století. Ve Twin City stojí i největší obchodní dům na světě - Mall of America, který je dílem postmodernisty Jona Jerde.

Jednou ze zajímavostí města je také zahrada Minneapolis Sculpture Garden, která se nachází přímo naproti galerii moderního umění Walker Art Center. Zahrada rozprostírající se na ploše 11 akrů je společným projektem Walker Art Centra a společnosti pro správu parků a rekreačních oblastí města Minneapolis. Je to také největší městská plocha svého druhu v celé zemi. Zahrada bývala propojena s přilehlým Loring parkem, ale stavba dálnice I-94 v šedesátých letech rozdělila park na dvě části.

Zahrada je kombinací upraveného zámeckého parku s výstavní síní, najdeme zde v synergii se stromy a keři moderní sochy z 20. století, stylově velmi různorodé. Nejznámější vystavovaný kus je fontána Spoonbridge and Cherry – návrh Claes Oldenburg a Coosje van Bruggen. Za zmínku stojí také skleník s tropickými rostlinami Cowles Conservatory. Uvnitř najdete další skulptury jako třeba stojící skleněnou rybu - Standing Glass Fish, Frank Gehry. Most pro pěší, Irene Hixon Whitney Bridge, který navrhl Siah Armajani dnes přetíná dálnici I-94,a po mnoha letech zase znovu spojuje Sculpture Garden s Loring parkem.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko