Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Duluth

Přístavní město Duluth je krajským městem St Louis County a se svými cca 85 tisíci obyvatel je čtvrtým největším městem amerického státu Minnesota. Duluth je nejzápadnějším městem v oblasti Velkých jezer a rozkládá se na severním břehu Lake Superior. Duluth je spojeno s Atlantským oceánem 3700 km dlouhým kanálem New York Barge Canal či Saint Lawrence Seaway, vedoucím skrz Velká jezera a Erijské jezero.

Duluth – Superior Harbor je jedním z nejdůležitějších přístavů v oblasti Velkých jezer. Dopravuje se sem uhlí, železná ruda a obilí. Město bylo pojmenováno po prvním známém evropském badateli, který se vydal do této oblasti – Danielu Greysolonovi zvaném Sieur du Lhut. Město je rodištěm zpěváka Boba Dylana, ale také domovem pro profesionální baletní soubor Minnesota Ballet.

Město je plné uměleckých příležitostí, nachází se zde nepřeberné množství muzeí a galerií. Mezi známá muzea patří Duluth Art Institute v Duluth Depot,Tweed Museum of Art patřící k University of Minnesota Duluth. Ale najdete zde také mnoho menších místních galerií, které jsou roztroušeny po celém městě. V létě se v Chester parku často konají bezplatné koncerty, pravidelně v srpnu je dějištěm hudebního festivalu Bayfront Blues Festival. Dalším hudebním festivalem je Homegrown Music Festival a Junior Achievement High School Rocks – Battle of the Bands, kde se představují kapely středních a vysokých škol z Minnesoty.

Od roku 1977 se ve městě pravidelně koná Grandma´s Marathon (pojmenovaný po svém sponzorovi restauraci Grandma´s Restaurant). Další sportovní akcí je závod psích spřežení Beargrease Sled Dog Marathon pořádaný v únoru. K významným stavbám města patří Historic Central High School, St Louis County Courthouse, věž Anger Tower, Weber Music Hall a Chester Terrace. Dominantou města je most John Blatnik Bridge a Aerial Lift Bridge.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko