Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saint Croix Island IHS

Asi 8 mil směrem na jih od města Calais se rozkládá ostrůvek Saint Croix. Podle historiků byl osídlen již před 4000 lety a dnes je chráněn jako mezinárodně významné historické místo. V letech 1604 až 1605 sem vpadla francouzská garda v čele s krutým velitelem Pierrem Dugua. Jeho tažení bylo provázeno četnými boji s domorodci a nebylo tomu jinak ani zde. Pierre Dugua se na ostrově pokusil založit první francouzskou osadu a postupně kolonizovat území.

S příchodem těžké zimy se však nedokázalo vyrovnat 35 z celkem 79 členů jeho expedice. Zemřeli kvůli krutým mrazům, kurdějím, nedostatku jídla a pití. Všichni byli na ostrově pohřbeni. Na jaře roku 1605 všichni přeživší opustili ostrov a vydali se do Nového Skotska, kde založili město Port Royal.

V současné době je zakázáno komerční využití ostrova, proto sem nesmí připlout žádná výletní loď. Vláda se tak snaží ochránit jedinečné přírodní a kulturní unikáty a zachovat zdejší neporušenou rovnováhu.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko