Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saint Croix Island IHS

Asi 8 mil směrem na jih od města Calais se rozkládá ostrůvek Saint Croix. Podle historiků byl osídlen již před 4000 lety a dnes je chráněn jako mezinárodně významné historické místo. V letech 1604 až 1605 sem vpadla francouzská garda v čele s krutým velitelem Pierrem Dugua. Jeho tažení bylo provázeno četnými boji s domorodci a nebylo tomu jinak ani zde. Pierre Dugua se na ostrově pokusil založit první francouzskou osadu a postupně kolonizovat území.

S příchodem těžké zimy se však nedokázalo vyrovnat 35 z celkem 79 členů jeho expedice. Zemřeli kvůli krutým mrazům, kurdějím, nedostatku jídla a pití. Všichni byli na ostrově pohřbeni. Na jaře roku 1605 všichni přeživší opustili ostrov a vydali se do Nového Skotska, kde založili město Port Royal.

V současné době je zakázáno komerční využití ostrova, proto sem nesmí připlout žádná výletní loď. Vláda se tak snaží ochránit jedinečné přírodní a kulturní unikáty a zachovat zdejší neporušenou rovnováhu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko