Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Augusta

Augusta je hlavním městem amerického státu Maine, leží na severu země na řece Kennebec. Je to nejseverovýchodnější hlavní město státu kontinentálních Spojených států amerických. Město není nijak velké, na ploše o rozloze 150,9 km2 žije okolo 20 tisíc obyvatel. Město je rodným místem senátorky za stát Maine – Olympie Snowe a guvernéra Josepha Williamse.

Stát Maine patří do Nové Anglie a toto území bylo osidlováno jako jedno z prvních. První Evropané sem přišli již v roce 1629, šlo o britské kolonisty z Plymouthu, kteří na řece Kennebec založili obchodní osadu. Původní indiánský název oblasti zněl Cushnoc. Nejdříve se místo stalo centrem obchodníků s kožešinami, ale později – roku 1661 musel být tento výnosný obchod kvůli nepřestávajícím indiánským nájezdům, které způsobily poklesy tržeb, pozastaven. Po dobu následujících 75 let zůstala krajina prázdná a vysídlená.

Oblast poté hrála také významnou roli během indiánských povstání vůči osadníkům, kdy se zde nacházela pevnost britských osadníků. Od roku 1771 byla osada s názvem Cushnoc přidružována k různým okolním osadám. V průběhu času měnila postupně svůj název, v roce 1797 pak získala název Augusta, který nese dodnes. Město tak bylo pojmenováno po Augustě Dearbornové, dceři místního veterána z války za nezávislost Henryho Dearborna.

Roku 1799 už byla Augusta administrativním centrem nově vzniklého okresu Kennebeck. V roce 1827 se nakonec stala hlavním městem státu Maine, jež vznikl o pouhých 7 let dříve. Statut města má Augusta od roku 1849. V roce 1965 byla v Augustě založena státní univerzita University of Maine at Augusta. Zajímavou historickou památkou je také Národní dům státu Maine.

Město má návštěvníkům rozhodně co nabídnout, nachází se zde například botanická zahrada Pine Tree State Arboretum s rozlohou přes 90,6 hektarů. Milovníky historie jistě potěší veliké státní muzeum, které bylo vybudováno opravdu s precizností. Najdete zde tkalcovské stavy, obuvníky, dílny zbrojařů, auta, rybářské náčiní a mnoho dalšího. Je zde také expozice s místní faunou a florou. Svoji část mají vyhrazenou i původní obyvatelé této oblasti. Vstup je zdarma.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko