Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Roosevelt Campobello IP

Ostrov Campobello leží na severovýchodě státu Maine, téměř až na hranicích s Kanadou, nedaleko Nového Brunšviku. Ostrov zaujímá plochu 70km čtverečních, je 9 mílí dlouhý a 3 míle široký. V dnešní době zde žije kolem 1300 lidí a přístupný je trajektem z Nového Brunšviku nebo po mostě z města Lubec.

Původně byl ostrov obýván indiánskými kmeny, kteří jej nazývali Ebaghuit. Prvními evropskými průzkumníky byli francouzští kolonizátoři a ti jej přejmenovali na Port aux Coquilles – Záliv mušlí. Francouzi se posléze kvůli ostrovu dostali do války se Španělskem, ale nakonec ostrov díky Utrechtské smlouvě připadl anglické koruně.

Roku 1770 velel na ostrově kapitán William Owen, člen královského loďstva, který jej znovu přejmenoval na dnešní Campobello. Jméno ostrov dostal podle tehdejšího guvernéra provincie Nový Brunšvik, lorda Williama Campbella. Koncem 18. století zažíval ostrov velký rozkvět, měl rozvinutou ekonomiku založenou hlavně na rybolovu a žilo zde kolem 1000 osob. V roce 1866 na ostrov zaútočili Kanaďané, Spojené státy se však pohotově ubránily.

Ke konci 19. století byl na ostrově vystavěn luxusní hotel a Campobello se tak stal populárním letoviskem pro bohaté Kanaďany a Američany. Tito lidé si zde také začali stavět svá prázdninová sídla. Do této skupiny lidí patřila také Sara Delanová se svým manželem Jamesem Rooseveltem, kteří žili v New Yorku. Od roku 1883 měla na ostrově Rooseveltova rodina svou letní chatu. Dětství a převážnou část mládí zde tak trávil i jejich syn, budoucí prezident Spojených států amerických Franklin Delano Roosevelt.

V průběhu 20. století začala prosperita ostrova stagnovat a mnoho lidí odtud odešlo žít jinam. Pro prezidenta Roosevelta však byl právě zdejší klid tím, co potřeboval a co ochraňovalo jeho rodinu před okolním světem. Majetek, který měla rodina na ostrově, patřil až do roku 1962 první dámě Ameriky – Eleanor Rooseveltové. Manželka prezidenta v roce 1962 zemřela a v témže roce byl na ostrov vybudován most, který jej spojoval s americkou pevninou. Tato skutečnost přinesla do těchto míst obnovu turistiky a o dva roky později zde byl na ploše 2800 akrů vyhlášen Mezinárodní park Roosevelt Campobello.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko