Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Portland

Portland je největším městem amerického státu Maine a také krajským městem Cumberland County. Počet obyvatel města se odhaduje na 64 tisíc, celá metropolitní oblast zahrnující pod sebe ještě South Portland a Biddeford však má přes půl milionu obyvatel. Portland je ekonomickým a kulturním centrem oblasti.

V okolí města se rozprostírá malebná krajina, kterou tvoří menší listnaté lesíky a především obrovská pole s kukuřicí a obilím. Původní obyvatelé, indiánské kmeny nazývali tuto oblast Machigone. Prvním evropským osadníkem byl anglický námořní kapitán Christopher Levett, který sem zavítal v roce 1623. Roku 1630 jej následoval kolonista John Winthrop. Lidé se zde natrvalo usadili o tři roky později a založili zde rybářskou a obchodní vesnici s názvem Casco. V roce 1658 obec změnila název na Falmouth. Během válek krále Filipa byla nakonec roku 1676 zničena indiány. Poté byla znovu vystavěna, ale netrvalo dlouho a roku 1690 opět zničena.

V současné době je Portland atraktivním městem plným památek. Turisty do města přitahuje zejména jeho stará historická čtvrť, která se nachází podél přístavu Portland Harbor, u ústí řeky Fore River, v oblasti zálivu Casco Bay. Nedaleko mysu Cape Elizabeth se nachází maják Portland Head Light, který je rovněž zajímavou turistickou atrakcí. Milovníci historie i umění budou nadšeni prohlídkou Portland Museum of Art, Maine Historical Society & Museum, Maine College of Art nebo Children´s Museum of Maine. Muzeí a galerií je však ve městě ještě mnohem více.

V okolí města se rozkládá velké množství parků, které jsou pro místní obyvatele místem odpočinku a relaxace. Jde například o historické parky  Riverton Park, Lincoln Park, Deering Oaks Park, ale příjemné jsou také procházky po Baxter Boulevard, Back Cove, Eastern Promenade či Western Promenade. Mezi přírodní parky pak patří Payson Park, Post Office Park, Baxter Woods nebo Fore River Sanctuary. V Portlandu a jeho okolí najdete také rozsáhlé sítě udržovaných pěších i cyklistických stezek.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko