Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Portland

Portland je největším městem amerického státu Maine a také krajským městem Cumberland County. Počet obyvatel města se odhaduje na 64 tisíc, celá metropolitní oblast zahrnující pod sebe ještě South Portland a Biddeford však má přes půl milionu obyvatel. Portland je ekonomickým a kulturním centrem oblasti.

V okolí města se rozprostírá malebná krajina, kterou tvoří menší listnaté lesíky a především obrovská pole s kukuřicí a obilím. Původní obyvatelé, indiánské kmeny nazývali tuto oblast Machigone. Prvním evropským osadníkem byl anglický námořní kapitán Christopher Levett, který sem zavítal v roce 1623. Roku 1630 jej následoval kolonista John Winthrop. Lidé se zde natrvalo usadili o tři roky později a založili zde rybářskou a obchodní vesnici s názvem Casco. V roce 1658 obec změnila název na Falmouth. Během válek krále Filipa byla nakonec roku 1676 zničena indiány. Poté byla znovu vystavěna, ale netrvalo dlouho a roku 1690 opět zničena.

V současné době je Portland atraktivním městem plným památek. Turisty do města přitahuje zejména jeho stará historická čtvrť, která se nachází podél přístavu Portland Harbor, u ústí řeky Fore River, v oblasti zálivu Casco Bay. Nedaleko mysu Cape Elizabeth se nachází maják Portland Head Light, který je rovněž zajímavou turistickou atrakcí. Milovníci historie i umění budou nadšeni prohlídkou Portland Museum of Art, Maine Historical Society & Museum, Maine College of Art nebo Children´s Museum of Maine. Muzeí a galerií je však ve městě ještě mnohem více.

V okolí města se rozkládá velké množství parků, které jsou pro místní obyvatele místem odpočinku a relaxace. Jde například o historické parky  Riverton Park, Lincoln Park, Deering Oaks Park, ale příjemné jsou také procházky po Baxter Boulevard, Back Cove, Eastern Promenade či Western Promenade. Mezi přírodní parky pak patří Payson Park, Post Office Park, Baxter Woods nebo Fore River Sanctuary. V Portlandu a jeho okolí najdete také rozsáhlé sítě udržovaných pěších i cyklistických stezek.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko