Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Maine Acadian Culture

V oblasti kolem národního parku Acadia se po mnoho staletí vytvářela jedinečná kultura, kde dnes žijí významné etnické skupiny Spojených států amerických. Oblast je významná nejen historicky, ale také z hlediska uchování tradičních hodnot, jako jsou zvyky, tradice a kultura.

V severovýchodní části státu Maine se rozkládá národní park Acadia, pod jehož ochranou je velké území ostrova Mount Desert Island a další menší ostrůvky situované na pobřeží Atlantiku. Park dnes zaujímá plochu 123 km čtverečních a na jeho území najdete hory, pobřeží, lesy i čistá jezera.

K založení parku Acadia došlo v roce 1916, tehdy se však jmenoval Lafayette National Park. Najdeme zde i nejvyšší horu státu, nebo spíše kopec Cadillac Mountain měřící pouhých 510 metrů nad mořem. Ta se nachází na Atlantickém pobřeží, v místech kde se rozkládá i „fjord“ Somes Sound. Původně byla tato oblast porostlá hustým lesem, ale v roce 1947 park postihl rozsáhlý požár, po němž zde začala růst bříza, šedá osika a třešně.

Neodolatelnou atrakcí tohoto parku je blízkost lesa a zároveň i Atlantského oceánu. Obklopuje vás zde nádherná a nedotčená příroda, ke koupání láká písečná pláž Sand Beach. Voda zde však i během těch nejteplejších letních dní mívá pouhých 13°C. Za teplejší vodou se musíte vypravit k Echo Lake Beach. Jedním z nejkrásnějších ročních období je v národním parku Acadia podzim a babí léto, kdy se zdejší lesy promění v pestrobarevnou paletu. Během podzimu se zde dohromady mísí červená a oranžová barva javorů, zlaté a žluté odstíny osik a zelených bříz.

Od pobřeží vede vyhlídková cesta známá jako Loop Road. Směřuje na venkov a prochází kolem malebného dřevěného domku Jordan Pond Gate House, jenž nechal v roce 1932 postavit John D. Rockefeller. Zajímavým místem je bezesporu vodní nádrž Jordan Pond, která vznikla působením ledovce. Je poměrně hluboká a na jejím severním okraji se nachází dva kulaté vrcholky zvané Bubbles. Park si jako své útočiště zvolilo mnoho srubl volně žijících živočichů jako jsou veverky šedé, bobři, černí medvědi, lišky, losi a vlci. Najdeme zde také velké množství zajímavých a vzácných rostlinných druhů.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko