Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Maine Acadian Culture

V oblasti kolem národního parku Acadia se po mnoho staletí vytvářela jedinečná kultura, kde dnes žijí významné etnické skupiny Spojených států amerických. Oblast je významná nejen historicky, ale také z hlediska uchování tradičních hodnot, jako jsou zvyky, tradice a kultura.

V severovýchodní části státu Maine se rozkládá národní park Acadia, pod jehož ochranou je velké území ostrova Mount Desert Island a další menší ostrůvky situované na pobřeží Atlantiku. Park dnes zaujímá plochu 123 km čtverečních a na jeho území najdete hory, pobřeží, lesy i čistá jezera.

K založení parku Acadia došlo v roce 1916, tehdy se však jmenoval Lafayette National Park. Najdeme zde i nejvyšší horu státu, nebo spíše kopec Cadillac Mountain měřící pouhých 510 metrů nad mořem. Ta se nachází na Atlantickém pobřeží, v místech kde se rozkládá i „fjord“ Somes Sound. Původně byla tato oblast porostlá hustým lesem, ale v roce 1947 park postihl rozsáhlý požár, po němž zde začala růst bříza, šedá osika a třešně.

Neodolatelnou atrakcí tohoto parku je blízkost lesa a zároveň i Atlantského oceánu. Obklopuje vás zde nádherná a nedotčená příroda, ke koupání láká písečná pláž Sand Beach. Voda zde však i během těch nejteplejších letních dní mívá pouhých 13°C. Za teplejší vodou se musíte vypravit k Echo Lake Beach. Jedním z nejkrásnějších ročních období je v národním parku Acadia podzim a babí léto, kdy se zdejší lesy promění v pestrobarevnou paletu. Během podzimu se zde dohromady mísí červená a oranžová barva javorů, zlaté a žluté odstíny osik a zelených bříz.

Od pobřeží vede vyhlídková cesta známá jako Loop Road. Směřuje na venkov a prochází kolem malebného dřevěného domku Jordan Pond Gate House, jenž nechal v roce 1932 postavit John D. Rockefeller. Zajímavým místem je bezesporu vodní nádrž Jordan Pond, která vznikla působením ledovce. Je poměrně hluboká a na jejím severním okraji se nachází dva kulaté vrcholky zvané Bubbles. Park si jako své útočiště zvolilo mnoho srubl volně žijících živočichů jako jsou veverky šedé, bobři, černí medvědi, lišky, losi a vlci. Najdeme zde také velké množství zajímavých a vzácných rostlinných druhů.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko