Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Shreveport

Shreveport je třetím největším městem a také hlavním městem třetí největší metropolitní oblasti v americkém státě Louisiana. Je sídlem kraje Caddo Parish, ale sahá až do sousedního kraje Bossier Parish. Bossier City je od Shreveportu odděleno řekou Red River. Mnoho lidí však dnes tato dvě města spojuje v jeden celek a nazývají jej Shreveport – Bossier. V současné době ve městě žije okolo 210 tisíc obyvatel.

Město bylo založeno v roce 1836, když si toto místo vybrala jako své sídlo společnost Shreve Town Company, která se zabývala rozvojem oblasti kolem řeky Red River a trasy Texas Trail. Město bylo pojmenováno po kapitánovi jménem Henry Miller Shreve, který velel armádě Spojených států amerických. Původně město tvořilo šedesát čtyři městských bloků, tedy osm ulic směřujících na západ od Red River a osm ulic vedoucích jižně od Cross Bayou, která je přítokem Red River.

Shreveport je dnes obchodním a kulturním centrem kraje známého pod názvem Ark-La-Tex, kde se potkávají hranice tří států – Arkansasu, Louisiany a Texasu. Je také střediskem významné zemědělské oblasti, ale své zastoupení zde má také petrochemický, strojírenský, bavlnářský, chemický, potravinářský, sklářský a dřevozpracující průmysl. Vyrábí se zde také jedinečná auta značky Hummer, které jsou konkurentem terénním vozům typu Jeep Grand Cherokee či BMW X3.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko