Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cane River NHA

Oblast řeky Cane River byla v minulosti místem, kde se střetávaly nejrůznější národy a kultury. Žili zde původní indiáni, Španělé, Francouzi, Afričané, Kreolové a později i Američané. Společně dokázali z této oblasti vytvořit místo vhodné k životu, i když byli z velké části závislí na řece a okolní půdě.

Tato oblast je i dnes známou zemědělskou krajinou, posetou stavbami typické kreolské architektury a přináší lidem bohaté multikulturní dědictví. V minulosti se tento kraj rozkládal na hranicích mezi španělskými a francouzskými zkolonizovanými územími Nového světa. V dnešní době zde žije unikátní směsice kultur, které jsou dokladem o tomto osídlení.

Cane River NHA se může pochlubit řadou krásných historických lokalit, jako je sedm národních historických památek, tři historické památky a 24 lokalit uvedených na národním registru historických míst. Region Cane River se rozkládá na ploše 35 km2 a mnoho ze zdejších památek je v soukromém vlastnictví. Přesto jsou mnohá zajímavá místa otevřena pro veřejnost.

Jednou z nejpřitažlivějších lokalit je městečko Natchitoches, které bylo v roce 1714 založeno francouzskou koloniální armádou. Jde tak o nejstarší trvalé osídlení na území Louisiany. Původně šlo jen o osadu, ale postupně se z ní stal prosperující říční přístav a obchodní centrum, odkud se ve velkém odvážela hlavně bavlna. Dnes je toto městečko na jihozápadě země obývá kolem 19 tisíc obyvatel. V Natchitoches se do dnešních dní podařilo dochovat velkou část historických památek.

V tomto regionu můžete narazit na četné koloniální pevnosti, kreolské plantáže, kostely, historické hřbitovy, významné archeologické lokality či dávná obchodní centra – zkrátka bohatá historie je zde patrná na každém kroku. Navíc lidé, kteří zde dnes žijí, si předávají své tradice, zvyky a kulturu z generace na generaci a tak udržují jedinečný charakter tohoto místa.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko