Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lafayette

Lafayette je městem rozkládajícím se na řece Vermilion River v americkém státě Louisiana. V celé metropolitní oblasti žije kolem 260 tisíc obyvatel, ale v samotném městě jen něco málo přes 110 tisíc. Řeka Vermillion River protékající středem města je jedním z významných vodních toků v Louisianě.

Město bylo založeno Francouzem Jeanem Moutonem v roce 1821 jako Vermilionville. V roce 1884 bylo město přejmenováno podle francouzského vojenského hrdiny, generála Lafayetta, který bojoval na straně americké armády během americké revoluční války.

Ekonomika města byla až do roku 1940 závislá především na zemědělství, poté se ale stala dominantní těžba ropy a zemního plynu. Dnes tvoří značnou část příjmů také cestovní ruch - Lafayette je totiž také významným centrem kreolské kultury a kultury Cajun. Lidé sem přijíždění hlavně ochutnat místní cajunskou kuchyni, která patří k nejvýraznějším kuchyním v celých USA. Lafayette tak získalo pověst města s těmi nejlepšími restauracemi, která lákají gurmány z celé Ameriky.

V Lafayette najdete spoustu zajímavých míst, které rozhodně stojí za návštěvu. Nachází se zde například Acadiana Center for the Arts nebo Acadian Village, kde si můžete prohlédnout kolekce sbírek z období pozdního kambria a také pozůstatky vesnic původních obyvatel. Zajímavý je rovněž dům s muzeem prvního demokratického guvernéra Louisiany Alexandre Mouton House Museum.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko