Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

El Camino Real de Los Tejas NHT

Skrz americký Texas a Louisianu prochází národní historická stezka El Camino Real de los Tejas, která je stará více než 300 let a je tak nejstarší silnicí v Texasu. V Louisianě je tvořena silnicí Highway 6 a v Texasu Highway 21. Název cesty by se dal ze španělštiny přeložit jako Královská cesta a v minulosti byla využívaná i původními indiánskými kmeny. Následně pak od roku 1691 španělskými i francouzskými misionáři nejrůznějšího vyznání.

Kolem roku 1835 tudy procházela početná mexická a americká vojska, američtí i němečtí osadníci a známé osobnosti té doby, jako Kit Carson, Davy Crocket, Jim Bowie, Sam Houston, Santa Anna, Lyndon Johnson a mnoho dalších.

Původně stezka vedla jen přes území Texasu, ale Španělé ji rozšířili a napojili na stezku v Louisianě a Mexiku. Celkově má tak stezka kolem 700 mil a vede z mexického Monterey až do Robline v Louisianě. Spojuje tak nejen geograficky, ale také politicky odlišné oblasti. Velká část této stezky se dochovala i do dnešních dní. Protíná ty nejpozoruhodnější přírodní scenérie obou států a vede zapadlými venkovskými oblastmi.

Na cestě můžete narazit na dávnou španělskou misi v San Antoniu a řadu dalších historických městeček - Bastrop, Crockett, Alto, Nacogdoches nebo San Augustine. Cesta prochází také kolem borových lesů, krásných řek, jako třeba v New Braunfels, San Marcos a La Grange.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko