Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

El Camino Real de Los Tejas NHT

Skrz americký Texas a Louisianu prochází národní historická stezka El Camino Real de los Tejas, která je stará více než 300 let a je tak nejstarší silnicí v Texasu. V Louisianě je tvořena silnicí Highway 6 a v Texasu Highway 21. Název cesty by se dal ze španělštiny přeložit jako Královská cesta a v minulosti byla využívaná i původními indiánskými kmeny. Následně pak od roku 1691 španělskými i francouzskými misionáři nejrůznějšího vyznání.

Kolem roku 1835 tudy procházela početná mexická a americká vojska, američtí i němečtí osadníci a známé osobnosti té doby, jako Kit Carson, Davy Crocket, Jim Bowie, Sam Houston, Santa Anna, Lyndon Johnson a mnoho dalších.

Původně stezka vedla jen přes území Texasu, ale Španělé ji rozšířili a napojili na stezku v Louisianě a Mexiku. Celkově má tak stezka kolem 700 mil a vede z mexického Monterey až do Robline v Louisianě. Spojuje tak nejen geograficky, ale také politicky odlišné oblasti. Velká část této stezky se dochovala i do dnešních dní. Protíná ty nejpozoruhodnější přírodní scenérie obou států a vede zapadlými venkovskými oblastmi.

Na cestě můžete narazit na dávnou španělskou misi v San Antoniu a řadu dalších historických městeček - Bastrop, Crockett, Alto, Nacogdoches nebo San Augustine. Cesta prochází také kolem borových lesů, krásných řek, jako třeba v New Braunfels, San Marcos a La Grange.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko