Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Poverty Point NM

Vesnice Poverty Point nacházející se v Louisianě je jedním z nejvýznamnějších středisek Hopewellské kultury. Její historie sahá někam do roku 1500 př. n. l., kdy byla vystavěna na vrcholcích šesti obrovských hřebenů navršených z hlíny. Vesnice byla domovem pro početnou skupinu lidí, jejichž zdrojem obživy byl převážně rybolov, zemědělství a lov zvěře.

Základ pro Hopewellskou kulturu položila ještě mnohem starší kultura Adenská. Hopewellská kultura je však mnohem významnější a její rozkvět je datován do období let 300 př. n. l. až 500 n. l. Typické pro obě tyto kultury byly stavby gigantických pohřebních mohyl, které vznikaly navršováním zeminy.

Uvnitř těchto mohyl byly ukryty hroby, kam se společně s mrtvými náčelníky pohřbívaly také bohaté sbírky ozdobných předmětů, jako jsou lastury, mušle, perly či zlato. Příslušníci Hopewellu vytvořili jednu z prvních obchodních sítí, která vedla při řekách Mississippi, Ohio, Alabama a Missouri od Mexického zálivu až k Michiganskému a Ontarijskému jezeru.

Mohyly měly většinou tvar zvířat, kromě Poverty Point je známá také ptačí mohyla ve Wisconsinu (Lower Dells v Sauk County) o šířce 73 metrů či Velká hadí mohyla (Great Serpent Mound v Adams County) v Ohiu, která má délku úctyhodných 405 metrů. Lidi Adenské a Hopewellské kultury spojoval především náboženský kult.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko