Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

New Haven

Malé a téměř zapomenuté město New Haven se 130 tisíci obyvateli leží na pobřeží zálivu Long Island Sound v Connecticutu. Přestože není město nijak rozlehlé, rozkládá se na ploše 52,4 km2, je třetím největším městem tohoto amerického státu. New Haven proslavila jedna z nejznámějších univerzit na světě – univerzita Yale, která zde sídlí. Skoro třetina budov ve městě patří univerzitě a poznáme je podle jejich gotické architektury. Univerzita svou proslulostí drží New Haven na výsluní.

Yale byla založena v roce 1701, původně však sídlila v Killingworthu, teprve roku 1716 byla přesunuta do svého nového působiště v New Havenu. Univerzita Yale je považována za jednu z nejlepších univerzit ve Spojených státech. Byla založena na způsob starých britských škol v Oxfordu a Cambridge. Postupem času se rozrostla na 12 kolejí. S městskou univerzitou je úzce spojena také kultura města Vše se točí kolem univerzity, proto se i mnoho domů a institucí jmenuje po ní. Sprague Memoriam Hall – místo, kde sídlí Yale Schoul of Music. Jenom o kousek dále je umělecké středisko Schubert Theatre, kde se hrají divadelní studentské inscenace ještě předtím, než se hlavní premiéra uskuteční v New Yorku.

Univerzita má dnes 2300 zaměstnanců a 11 390 studentů. Její kampus zabírá plochu 1,1 km². Maskotem školy je buldok jménem Handsome Dan a tradiční barvou je modrá. Škola získala své jméno po první m mecenáši Eliahu Yaleovi, který jí v roce 1716 daroval významný finanční obnos a množství knih.  Univerzitou do dnešních dní prošla už celá řádka slavných osobností. Po absolvování univerzity byli připraveni na další život a uchytili se ve všech myslitelných oborech. Z těch nejznámějších absolventů univerzity Yale můžeme jmenovat Eli Whitney, Samuela Morse, Charles Goodyear, spisovatele Noah Webster, prezidenty Williama Howarda Tafta, George Bushe a Billa Clintona.

Přesto ale hlavní zásluhu na rozkvětu a prosperitě města měla industrializace, jež z něj postupem času učinila přístavní a obchodní metropoli. I dnes se zde nachází významný přístav. Pro město jsou kromě univerzity typické také kostely, kterých je zde požehnaně. K těm nejvýznamnějším patří tyto tři: Center Church, United Congregational Church a Trinity Church. Kostely jsou symbolem města a charakterizují jej. Díky nim se můžeme dozvědět více o vývoji náboženství v Americe. V jedné z budov univerzity se nachází muzeum prehistorie, kde jsou k vidění opravdové kostry dinosaurů. Město je každoročně dějištěm prestižního tenisového turnaje. Narodil se zde také 43. prezident Spojených států americkývh – George W. Bush.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko