Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hartford

Hartford rozkládající se na ploše 46, 5 km2 je hlavním městem amerického státu Connecticut. V současné době je Hartford domovem pro asi 130 tisíc obyvatel, ale v celé metropolitní oblasti, která pod sebe zahrnuje další městečka, žije přibližně 1 300 000 obyvatel. Hartford je tak po Bridgeportu druhým největším městem státu.

Někdy bývá také nazýván „pojišťovacím kapitálem světa“, protože pojišťovnictví je jednou z nejrozšířenějších služeb v této oblasti. Sídlí zde firmy jako například CIGNA, Colt Firearms, Pratt & Whitney, Otis Elevator, Sikorsky Aircraft, Carrier Corporation, Hamilton Sundstrand.

Městem protéká řeka Connecticut, která odděluje Hartford od východního předměstí. Původně tvořila hranici mezi severní a jižní částí města a byla hlavní částí parku Bushnell. Hartford sousedí s městy West Hartford, Newington, Wethersfield, East Hartford, Bloomfield, South Windsor a Windsor. Město leží ve vlhké kontinentální klimatické zóně, což znamená, že léta jsou zde obvykle horká a zimy chladné doprovázené častými sněhovými srážkami.

Hartford je domovem několika univerzit a škol, jako třeba Trinity College, Hartford Conservatory, The Institute of Living, Capital Community College, University of Connecticut School of Business, Hartford Seminary, University of Connecticut School of Law. V blízkosti se také nachází prestižní soukromá univerzita Yale University, která byla založena již v roce 1701. Stala se tak třetí nejstarší institucí vysokoškolského vzdělávání ve Spojených státech. Univerzita nese jméno svého prvního mecenáše Elihu Yalea. Yale od pradávna soupeří s další prestižní školou - Harvard University, a to nejen ve vzdělání, ale i ve sportu.

Mezi nejpřitažlivější místa Hartfordu patří Bushnell Park, který byl navržen Frederickem Law Olmstedem – architektem, který se proslavil zejména svým návrhem Central Parku. Dominantou města je románská katolická katedrála Cathedral of St. Joseph. Nachází se zde také Dům Marka Twaina, nebo Wadsworth Atheneum of Art, což je nejstarší muzeum umění ve Spojených státech, které představuje díla významných italských barokních mistrů a post-impressionistické umění. Ve městě sídlí hokejový klub Hartford Wolf Pack.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.

Hartford - pojišťovna, kam se podíváš

Hartford - pojišťovna, kam se podíváš

Hlavním městem amerického státu Connecticut je Hartford, v němž žije okolo 130 tisíc obyvatel. Díky množství pojišťoven, které se na území metropole nachází, bývá Hartford často nazýván “hlavním městem pojišťovnictví”. To však není jediné, čím město vyniká, sídlí v něm také mnoho univerzit a pochází odtud hokejový klub Hartford Wolf Pack.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko