Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hartford

Hartford rozkládající se na ploše 46, 5 km2 je hlavním městem amerického státu Connecticut. V současné době je Hartford domovem pro asi 130 tisíc obyvatel, ale v celé metropolitní oblasti, která pod sebe zahrnuje další městečka, žije přibližně 1 300 000 obyvatel. Hartford je tak po Bridgeportu druhým největším městem státu.

Někdy bývá také nazýván „pojišťovacím kapitálem světa“, protože pojišťovnictví je jednou z nejrozšířenějších služeb v této oblasti. Sídlí zde firmy jako například CIGNA, Colt Firearms, Pratt & Whitney, Otis Elevator, Sikorsky Aircraft, Carrier Corporation, Hamilton Sundstrand.

Městem protéká řeka Connecticut, která odděluje Hartford od východního předměstí. Původně tvořila hranici mezi severní a jižní částí města a byla hlavní částí parku Bushnell. Hartford sousedí s městy West Hartford, Newington, Wethersfield, East Hartford, Bloomfield, South Windsor a Windsor. Město leží ve vlhké kontinentální klimatické zóně, což znamená, že léta jsou zde obvykle horká a zimy chladné doprovázené častými sněhovými srážkami.

Hartford je domovem několika univerzit a škol, jako třeba Trinity College, Hartford Conservatory, The Institute of Living, Capital Community College, University of Connecticut School of Business, Hartford Seminary, University of Connecticut School of Law. V blízkosti se také nachází prestižní soukromá univerzita Yale University, která byla založena již v roce 1701. Stala se tak třetí nejstarší institucí vysokoškolského vzdělávání ve Spojených státech. Univerzita nese jméno svého prvního mecenáše Elihu Yalea. Yale od pradávna soupeří s další prestižní školou - Harvard University, a to nejen ve vzdělání, ale i ve sportu.

Mezi nejpřitažlivější místa Hartfordu patří Bushnell Park, který byl navržen Frederickem Law Olmstedem – architektem, který se proslavil zejména svým návrhem Central Parku. Dominantou města je románská katolická katedrála Cathedral of St. Joseph. Nachází se zde také Dům Marka Twaina, nebo Wadsworth Atheneum of Art, což je nejstarší muzeum umění ve Spojených státech, které představuje díla významných italských barokních mistrů a post-impressionistické umění. Ve městě sídlí hokejový klub Hartford Wolf Pack.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.

Hartford - pojišťovna, kam se podíváš

Hartford - pojišťovna, kam se podíváš

Hlavním městem amerického státu Connecticut je Hartford, v němž žije okolo 130 tisíc obyvatel. Díky množství pojišťoven, které se na území metropole nachází, bývá Hartford často nazýván “hlavním městem pojišťovnictví”. To však není jediné, čím město vyniká, sídlí v něm také mnoho univerzit a pochází odtud hokejový klub Hartford Wolf Pack.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko