Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bridgeport

Bridgeport je největším městem amerického státu Connecticut a žije zde okolo 140 tisíc obyvatel. Město je okresním městem Feairfield County a je jakýmsi centrem oblasti známé jako Greater Bridgeport. Do Bridgeportu vede linka metra, která je součástí Newyorského metra. Bridgeport je centrem 41. největší městské oblasti ve Spojených státech. Nedaleko města se nachází letiště nabízející především regionální lety.

Město je známé jako bydliště slavného zakladatele cirkusu a později starosty P. T. Barnuma. Ten ve městě postavil tři domy, ve kterých jeho početný cirkusový personál přebývá během zimy.  Bridgeport byl původně součástí města Stratford a městské části jako Black Rock a Brooklawn patřily v minulosti městu Fairfield. Bridgeport se tak nacházel mezi již existujícími městy Stratford a Fairfield.

Díky svému umístění blízko přístavu Newfield Harbor město podporovalo rozvoj loďařství a v první polovině 19. století také lov velryb, který trval až do roku 1840, kdy zde byla otevřena železnice. Město se poté rychle rozvíjelo a na konci 19. století bylo již známým výrobním centrem. Vyráběly se zde slavné bridgeportské frézy, kočárky, šicí stroje, sedla, střelivo, podprsenky a mosazná kování.

Uprostřed jedné z nejchudších částí města se v minulosti nacházel starý nevyužívaný průmyslový areál. Na deseti hektarech stály polorozpadlé haly, jedinými obyvateli byly krysy a kriminální živly. Samotná čtvrť na opravu neměla, původní vlastníci se k areálu nehlásili. V blízkosti areálu však některé továrny fungovaly a poblíž byla i střední a vysoká škola. Byl proto navržen projekt revitalizace a sehnaly potřebné peníze. Část prostředků šla ze soukromých nadací, část z veřejného programu na revitalizaci poskytlo rovněž město. Policie vyčistila inkriminovanou oblast od nežádoucích návštěvníků, pak se přistoupilo k opravě. Výsledkem je sportovní areál, kde nechybí basketbalové kurty, hřiště na softball, fotbal a volejbal. V areálu je i nově otevřená divadelní scéna. Areál je přístupný široké veřejnosti, pro svoje potřeby jej používají blízké školy.

Ve městě se nachází dva významné parky – Beardsley a Seaside. V parku Seaside byla vystavěna socha na počest Eliase Howa, který zde v roce 1863 postavil továrnu na výrobu šicích strojů.  Další socha v parku patří P. T. Barnumovi, který v Bridgeportu žil do roku 1846. V okolí parku vyrostlo mnoho luxusních rezidencí zámožných obyvatel. V blízkosti Seaside parku se nachází jezero Cedar Creek. Ve městě působí hokejový klub Bridgeport Sound Tigers.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko