Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

James A Garfield NHS

James Abram Garfield se narodil 19. listopadu roku 1831 v Moreland Hills ve státě Ohio.  V období od 4. března 1881 do 19. září 1881 byl 20. prezidentem Spojených států amerických. Bohužel se stal hned druhým prezidentem v historii USA (po Abrahamu Lincolnovi), který byl zavražděn v úřadu. Ve funkci prezidenta tak strávil pouze 6 měsíců a 15 dnů. Garfield byl člověkem velice inteligentním a nadaným. Uměl například psát oběma rukama najednou a navíc jednou řecky a druhou latinsky.

Dne 2. července roku 1881 byl během atentátu ve Washingtonu smrtelně postřelen Charlesem Juliusem Guiteauem. Prezident Garfield tehdy zrovna mířil se svým tajemníkem na nádraží Baltimore and Potomac Railroad, když se za ním objevil atentátník a dvakrát vystřelil. První kulka Garfielda jen škrábla, ale druhá jej zasáhla do zad. I když se kulku snažilo najít přes 10 nejlepších lékařů, nikomu se to nepodařilo.

Těžce zraněnému prezidentovi se dokonce vydal na pomoc i vynálezce Alexander Graham Bell s detektorem kovu, ale taktéž byl neúspěšný. James A. Garfield tak v Bílém domě pomalu a bolestivě umíral na infekci, která vznikla kvůli nedostatečným hygienickým podmínkám. Dne 6. září byl převezen do svého domu v Elbornu v New Jersey, kde na následky tohoto střelného poranění bohužel 19. září zemřel. Jeho poslední slova zněla: „Lidé…věřte“.

Útočník Guiteau byl hned na místě zatčen a odvezen policií. Samotný prezident je pohřbem v mauzoleu Lakeview Cemetery ve městě Cleveland v Ohiu. V roce 1887 byl nedaleko Kapitolu (budovy amerického Kongresu) slavnostně vztyčen Pomník Jamese A. Garfielda, který je dnes národní památkou.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko