Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hopewell Culture NHP

Národní historický park Hopewell Culture byl do roku 1992 známý jako Národní památka Mound Coty Group. Na území parku najdete četné pohřební pahorky, které zde zanechala kultura indiánů Hopewell. Původní Američané zde stavěli dokonce i rozsáhlé kulturní komplexy. Park se skládá z pěti samostatných celků nacházejících se v Ross County v Ohiu.  Nachází se zde pozůstatky kultury Hopewell, které jsou spravovány organizací National park Service.

V roce 2008 se park Hopewell Culture dostal dokonce do nominací na seznam světového dědictví UNESCO. Kultura Hopewell se zde vyskytovala v letech 200 až 500 našeho letopočtu. Jsou pro ni charakteristické hliněné stavby a stavby nejrůznějších geometrických tvarů. Stavby byly poměrně mohutné, hliněné stěny dosahovaly výšky až 3,7 metrů. Viditelné pozůstatky po této kultuře jsou k vidění v Scioto River Valley nedaleko městečka Chillicothe v Ohiu. Ty největší hliněné kupy pak byly až 9 metrů vysoké a často byly stavěny v místech společně s geometrickými útvary. Lidé kultury Hopewell používali tyto stavby pro uložení zpopelněných mrtvých. Proto v nich bylo nalezeno tolik pozůstatků, jako třeba měděné číslice, slída, šipky, lastury a dýmky.

První bělošští osadníci zavítali do těchto míst kolem roku 1840. Velká část pozemků byla zničena během 2. světové války, kdy zde armáda začala budovat Camp Sherman. Mnohé archeologické a historické památky se naštěstí dochovaly. Dnes je Národní park důležitým místem, které je připomínkou na původní indiánskou kulturu a umožňuje návštěvníkům poznat historii USA. Součástí parku je také muzeum, které vystavuje nejrůznější artefakty, které byly vykopány v Mound City Group. Shlédnout zde můžete také krátký poučný film nebo si nakoupit zajímavé knihy.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko