Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scotts Bluff NM

Národní památník Scotts Bluff se nachází v západní Nebrasce a v 19. století byl důležitým mezníkem mezi stezkami Oregon Trail a Mormon Trail. Scotts Bluff je tvořen mnoha strmými kopci, které se nacházejí na jižní straně řeky North Platte River. Tato chráněná přírodní památka je tvořena pěti skalními útvary nazvanými Crown Rock, Rock Dome, Eagle Rock, Rock sedle a Sentinel Rock. Celá oblast se jmenuje po stejnojmenném útesu tyčícím se nad okolní krajinou, který je se svou výškou 330 metrů nejvyšším bodem oblasti.

Tyto skalní útvary na území americké Nebrasky znali již v dávné minulosti původní indiánští obyvatelé oblasti. Prvními bělochy, kteří je spatřili, byli v roce 1812 členové expedice – obchodníci s kožešinami, kteří cestovali podél řeky. Jejich objev se však nedostal mezi širokou veřejnost a to hlavně z důvodů nadcházející války. V roce 1823 byly skály znovuobjeveny průzkumníky, kteří směřovali do Skalistých hor. Od té doby byly Scotts Bluff důležitým orientačním bodem pro obchodníky s kožešinami, kteří region velmi často křižovali. Nejvíce vyčnívající a dominantní útes byl pojmenován po obchodníkovi jménem Hiram Scott, který nedaleko něj v roce 1828 zemřel.

Začátkem 30. let 19. století začali kolem útesů procházet kromě obchodníků s kožešinami také misionáři a četné vojenské expedice. Na počátku roku 1841 prošlo kolem Scotts Bluff mnoho osadníků směřujících na západ do Oregonu, Kalifornie nebo Utahu. Útesy byly důležitým orientačním bodem také pro projíždějící vlaky. Útesy se daly projít skrz Mitchell Pass, malou mezeru mezi skalami lemovanou dalšími dvěma útesy. Přestože byla tato trasa poměrně komplikovaná, nebezpečná a náročná, dávalo jí mnoho emigrantů přednost. Dostali se tak až k North Platte na severní straně řeky. V 50. letech 19. století pak byla přes Mitchell Pass postavena americkým armádním technických sborem silnice, která umožnila přepravovat přes úžinu také vozy. V roce 1869 byla tato trasa emigrantů již zastaralá a nahradila ji transkontinentální železnice.

V oblasti kolem Scotts Bluff byla vybudována pouze dvě města – Gering a Scottsbluff, která společně tvoří osmou největší městskou oblast v Nebrasce. Dnes se útesy staly hojně vyhledávanou turistickou atrakcí, naskýtá se z nich totiž úžasný výhled na okolní krajinu, kopce, hory, řeky i údolí. Jako magnet pak skály přitahují milovníky horolezectví, pro které zde bylo vybudováno několik lezeckých cest nejrůznějších náročností.Scotts Bluff a několik okolních skalních útvarů bylo dne 12. prosince roku 1919 vyhlášeno národní památkou a umístěny pod patronát organizace National Park Service.

Nedaleko útesů je možné navštívit návštěvnické centrum s muzeem Oregon Trail. Místo je ideálním výchozím bodem pro četné výlety do okolí. V muzeu si můžete prohlédnout exponáty zaměřené na osidlování amerického Západu bílými průkopníky. K vidění jsou výkresy a malby Williama Henry Jacksona, ale také paleontologické a geologické zajímavosti regionu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko