Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Agate Fossil Beds NM

V americkém státě Nebraska se nedaleko města Harrison na ploše 12.3640 km2 rozkládá zajímavá oblast známá jako Agate Fossil Beds. Hlavní dominantou parku je památník v údolí řeky Niobara River, ale přitažlivé jsou také četné zkameněliny nalezené na Carnegie Hill a University Hill.

Celá oblast je z velké části tvořena rovinami, které jsou pokryty travnatými porosty. Rostou zde prérijní rákosy, druh modré nízké trávy, malé stvoly a další druhy travin. Louky jsou navíc porostlé ještě řadou divokých květin, jako jsou slunečnice, fialky nebo křížatky.

Oblast je hojně vyhledávána vědci a geology, kteří sem chodí hledat zkameněliny. Je to jedno z nejznámějších nalezišť zkamenělin z období miocénu, jejich stáří se tak odhaduje na asi 20 milionů let. Byly zde nalezeny jedny z nejlépe dochovaných exemplářů savců na území Nebrasky. V zemi byly uloženy ostatky předchůdce dnešního koně, poníka, medvěda, gazely, prasete a dokonce i bobrů.

Původně se na tomto místě nacházel dobytčí ranč Agate Springs Ranch, který patřil kapitánovi Jamesi Cookovi. Dnes zde stojí muzeum, které opatruje četné historické sbírky a také více než 500 různých artefaktů pocházejících z Cookových indiánských sbírek. Oblast Agate Fossil Beds byla uznána národní památkou dne 5. června 1956, ale až do roku 1997 nebyla pevně uznávaná. Od 24. srpna roku 1977 je také uvedena v národním registru historických míst a je pod ochranou organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko