Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Homestead NMA

Americká národní památka Homestead připomíná jednání, které se na tomto místě konalo v roce 1862. Tehdy zde byl americkým Kongresem podepsán dokument, který zajišťoval každému novému bílému přistěhovalci půdu zdarma. Šlo o jednu z nejvýznamnějších událostí v dobách expanze Spojených států. Každý muž nebo žena, která se sem přistěhovala, dostala 0,6 km2 volných pozemků. Kdokoliv tak měl možnost vyzkoušet si žít v tzv. „americkém snu“. První usedlost zde již v roce 1862 získal Daniel Freeman.

Památka se nachází západně od městečka Beatrice ve státě Nebraska. Dnes se v této oblasti rozkládá park, který pomáhá návštěvníkům pochopit, jaký vliv měl tento zákon na životy všech Američanů. Oblast je udržovaná organizací National Park Service. Dne 20. května roku 2007 zde bylo otevřeno nové návštěvnické centrum, které je asi 4 krát větší než to původní. Jen samotné parkoviště před centrem má rozlohu 4 tisíce m2.

Milovníci golfu si mohou zahrát v nedalekém Beatrice Country Clubu, je to skvělá možnost jak se odreagovat a odpočinout si od starostí všedních dní. Homestead National Monument of America je oblíbenou výletní destinací pro lidi přicházející z Beatrice.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko