Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Homestead NMA

Americká národní památka Homestead připomíná jednání, které se na tomto místě konalo v roce 1862. Tehdy zde byl americkým Kongresem podepsán dokument, který zajišťoval každému novému bílému přistěhovalci půdu zdarma. Šlo o jednu z nejvýznamnějších událostí v dobách expanze Spojených států. Každý muž nebo žena, která se sem přistěhovala, dostala 0,6 km2 volných pozemků. Kdokoliv tak měl možnost vyzkoušet si žít v tzv. „americkém snu“. První usedlost zde již v roce 1862 získal Daniel Freeman.

Památka se nachází západně od městečka Beatrice ve státě Nebraska. Dnes se v této oblasti rozkládá park, který pomáhá návštěvníkům pochopit, jaký vliv měl tento zákon na životy všech Američanů. Oblast je udržovaná organizací National Park Service. Dne 20. května roku 2007 zde bylo otevřeno nové návštěvnické centrum, které je asi 4 krát větší než to původní. Jen samotné parkoviště před centrem má rozlohu 4 tisíce m2.

Milovníci golfu si mohou zahrát v nedalekém Beatrice Country Clubu, je to skvělá možnost jak se odreagovat a odpočinout si od starostí všedních dní. Homestead National Monument of America je oblíbenou výletní destinací pro lidi přicházející z Beatrice.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko