Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Niobara NSR

Řeka Niobara je považována za národní přírodní památku Nebrasky a v délce asi 480 km protéká její severní částí, severozápadně od Omahy. Roku 1991 americký Kongres zrušil ochranu nad přibližně 120 km úsekem řeky Niobara. Pod ochranou je však stále mnoho přírodních zajímavostí mimořádné hodnoty. Je zde nádherná krajina, bohatá flóra a fauna, fosilní zdroje, vysoká kvalita vody a pestré možnosti rekreace. Řeka byla časopisem Backpacker magazíne označena za jednu z 10 nejlepších řek pro jízdu na kanoi ve Spojených státech amerických.

Podél řeky se nachází mnoho atraktivních lokalit, jako jsou četné útesy, kaňony, skalní stěny a vodopády, z nichž nejvyšší je Smith Falls, který spadá z výšky 19 metrů do údolí řeky. Smith Falls je dokonce nejvyšším vodopádem v Nebrasce. Na řece existují krátké úseky peřejí, které rádi vyhledávají vodáci. Skvělé možnosti kanoistiky, jízdy na kajaku, rybaření a dalších vodních sportů nabízí nejzápadnější úsek řeky okolo Fort Niobara, východně od Valentine.

Přestože i ve zbývajících částech povodí řeky jsou skvělé možnosti pro veslování, má sem veřejnost jen omezený přístup, jelikož tyto pozemky patří soukromým statkářům. Pro vstup do těchto míst tak potřebujete povolení. Každoročně rekreační oblast řeky Niobara navštíví kolem 70 tisíc lidí, nejrušnější bývá období od června do srpna. V pozdním létě může vodní hladina mírně klesat.

Niobara je domovem pro více než 500 druhů rostlin, bylo zde nalezeno dokonce i několik druhů, které se normálně vyskytují poměrně daleko, dokonce i několik set kilometrů. Mezi tyto druhy patří bříza, jalovec a borovice těžká. Na severních chladnějších svazích rostou břízy, lípy, osiky, kapradiny a mechy. Směrem na východ pak rostou spíše opadavé lesy, které tvoří jilmy, topoly, jasan zelený, dub, břestovec a další. V údolí řeky se nachází tři typy prérií, které jsou botanicky velmi rozmanité. Na východě jde o „tallgrass“ prérii porostlou vysokými trávami, smíšená prérie se nachází v okolí Sandhills a na západě jde o prérii, již zarůstají krátké traviny.

Oblast Niobary se stala také domovem pro množství živočichů, jako je jelen, bobr, norek, antilopa, kojot a narazit můžete dokonce i na bizony. Dnes jich zde žije přibližně 400 kusů. Na území o rozloze 77 km2 se prohání také pár desítek chráněných losů. Ve vodách Niobary žijí větší ryby, jako jsou pstruzi duhoví, kteří preferují spíše chladnější a čistou vodu. Dále zde žijí i sumci, kteří se však zdržují v hlubších vodách.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko