Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

George Rogers Clark NHP

Národní historický park George Rogers Clark se rozkládá v Indianě ve městě Vincennes. To je situováno na jihozápadě státu a v jeho blízkosti protéká řeka Wabash. V současné době prochází památník rekonstrukcí a pro veřejnost by měl být znovu otevřen v srpnu roku 2009.

George Rogers Clark byl americkým vojákem a hrdým vlastencem, který s pomocí velké armády zabíral jednotlivá území ve prospěch Spojených států amerických. V roce 1778 například přišel s dvoustovkou mužů do Illinois a podrobil si britské posádky. Měl také možnost získat na svou stranu početné indiánské kmeny, jeho arogantní chování však přispělo k tomu, že se stal nakonec pro indiány nepřítelem. Wabašské indiánské kmeny se tak v roce 1778 spojily s Brity a zůstali jejich spojenci až do konce občanské války.

V této lokalitě, která je dnes Národním historickým parkem, se mohou návštěvníci seznámit s historií kraje a také se životem velitele George Rogerse Clarka, který byl horlivým dobyvatelem severozápadních území Ameriky. V návštěvnickém centru jsou k dispozici mapy, letáky, brožury, informace o historii, lidech a dalších zajímavých lokalitách v okolí.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko