Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

George Rogers Clark NHP

Národní historický park George Rogers Clark se rozkládá v Indianě ve městě Vincennes. To je situováno na jihozápadě státu a v jeho blízkosti protéká řeka Wabash. V současné době prochází památník rekonstrukcí a pro veřejnost by měl být znovu otevřen v srpnu roku 2009.

George Rogers Clark byl americkým vojákem a hrdým vlastencem, který s pomocí velké armády zabíral jednotlivá území ve prospěch Spojených států amerických. V roce 1778 například přišel s dvoustovkou mužů do Illinois a podrobil si britské posádky. Měl také možnost získat na svou stranu početné indiánské kmeny, jeho arogantní chování však přispělo k tomu, že se stal nakonec pro indiány nepřítelem. Wabašské indiánské kmeny se tak v roce 1778 spojily s Brity a zůstali jejich spojenci až do konce občanské války.

V této lokalitě, která je dnes Národním historickým parkem, se mohou návštěvníci seznámit s historií kraje a také se životem velitele George Rogerse Clarka, který byl horlivým dobyvatelem severozápadních území Ameriky. V návštěvnickém centru jsou k dispozici mapy, letáky, brožury, informace o historii, lidech a dalších zajímavých lokalitách v okolí.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko