Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Indiana Dunes NL

Chráněné území Indiana Dunes National Lakeshore se rozkládá poblíž jezera Michigan ve státě Indiana. Ačkoliv je obklopeno jednou z největších průmyslových zón na světě, dokázalo si uchovat svou krásu a jedinečnou přírodu. Bohužel výhled na velké množství továren, komínů a elektráren místu na přitažlivosti moc nedodá, proto je turisty poměrně opomíjeno. Což je veliká škoda, protože samotný park je moc hezký.

Přírodní rezervace zaujímá plochu o rozloze 1530 akrů a ochraňuje velmi hodnotné a zajímavé krajinné prvky. Rezervace je součástí Národního pobřeží Indiánské duny, která patří pod federální správu a rozkládá se na 15 tisících akrech překrásné a rozmanité krajiny. Park je protnutý více jak 16 mílemi turistických tras, které nejsou nikterak náročné, většinou procházejí rovinatou krajinou a písečnými dunami. Součástí parku jsou také více než 3 míle nádherných písečných pláží jižního břehu jezera Michigan. Návštěvníkům je zde k dispozici mnoho piknikových stanovišť, přístřešků, kempů i návštěvnické centrum.

O park se lidé začali zajímat až na počátku 20. století, bojovali o jeho záchranu a nakonec zde byl v roce 1925 založen Státní park Indiánské duny. Vyskytuje se tady široké spektrum ekotypů, jako jsou pláže, písečné duny, černodubový les, zalesněné mokřady a také křovinné bažiny. Tyto oblasti se společně staly domovem pro početné živočišné i rostlinné druhy středozápadu. Oblast proto hojně navštěvují botanikové, ekologové, ale také ornitologové. Oblast je totiž věhlasná, jako místo vhodné k pozorování mnoha druhů ptáků.

Písečné duny, po kterých je oblast pojmenována, jsou pomalu foukány směrem do vnitrozemí, kde postupně zasypávají lesy. Vznikají tak tzv. pohřebiště stromů, což jsou místa, kde byl les zasypán pískem a následně opět odhalen větrem.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko