Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Wayne

Fort Wayne je po hlavním městě Indianapolis druhým největším městem státu Indiana ve Spojených státech amerických. Zároveň je také krajským městem Allen County. V roce 2008 v něm žilo 251 591 obyvatel, což z něj dělá 73. největší město v USA. Najdeme jej na severovýchodě země, asi 32 km západně od hranic s Ohiem a 80 km jižně od Michiganu.

Fort Wayne je také hlavním městem stejnojmenné metropolitní oblasti, která pod sebe zahrnuje kraje Allen, Wells a Whitney. Město je pojmenováno po americkém státníkovi z revoluční války, Anthony Wayne, který měl přízvisko „šílený“. Ten zde v roce 1794 nechal postavit pevnost Fort Wayne.

Ekonomika Fort Wayne je dnes založena na výrobě, vzdělávání, pojišťovnictví, zdravotní péči, logistice a bezpečnosti. Ve městě se nachází Afro-americké historické muzeum, které seznamuje návštěvníky s historií otroctví ve Spojených státech a také se současnou afro-americkou komunitou. Dále je zde letecké muzeum Greater Fort Wayne Aviation Museum, které je situováno uvnitř Lieutenant Paul Baer Terminal na letišti Fort Wayne International Airport. To návštěvníkům představuje historii letectví, ale také známé postavy z oboru, jako byl Paul Baer či Art Smith. Ve městě můžete navštívit ještě také Hasičské muzeum či Muzeum umění.

Ve Fort Wayne se nachází několik parků, z nichž nejstarší a zároveň také nejmenší (800 m2) je Old Fort Park, který byl založen v roce 1863. Oproti tomu nejmladším parkem je Buckner Park založený roku 2004. Nejrozlehlejším parkem je Franke Park rozkládající se na ploše 1,3 km2, v němž se nachází dětská zoologická zahrada.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko