Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Wayne

Fort Wayne je po hlavním městě Indianapolis druhým největším městem státu Indiana ve Spojených státech amerických. Zároveň je také krajským městem Allen County. V roce 2008 v něm žilo 251 591 obyvatel, což z něj dělá 73. největší město v USA. Najdeme jej na severovýchodě země, asi 32 km západně od hranic s Ohiem a 80 km jižně od Michiganu.

Fort Wayne je také hlavním městem stejnojmenné metropolitní oblasti, která pod sebe zahrnuje kraje Allen, Wells a Whitney. Město je pojmenováno po americkém státníkovi z revoluční války, Anthony Wayne, který měl přízvisko „šílený“. Ten zde v roce 1794 nechal postavit pevnost Fort Wayne.

Ekonomika Fort Wayne je dnes založena na výrobě, vzdělávání, pojišťovnictví, zdravotní péči, logistice a bezpečnosti. Ve městě se nachází Afro-americké historické muzeum, které seznamuje návštěvníky s historií otroctví ve Spojených státech a také se současnou afro-americkou komunitou. Dále je zde letecké muzeum Greater Fort Wayne Aviation Museum, které je situováno uvnitř Lieutenant Paul Baer Terminal na letišti Fort Wayne International Airport. To návštěvníkům představuje historii letectví, ale také známé postavy z oboru, jako byl Paul Baer či Art Smith. Ve městě můžete navštívit ještě také Hasičské muzeum či Muzeum umění.

Ve Fort Wayne se nachází několik parků, z nichž nejstarší a zároveň také nejmenší (800 m2) je Old Fort Park, který byl založen v roce 1863. Oproti tomu nejmladším parkem je Buckner Park založený roku 2004. Nejrozlehlejším parkem je Franke Park rozkládající se na ploše 1,3 km2, v němž se nachází dětská zoologická zahrada.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko