Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Springfield

Springfield je hlavním městem amerického státu Illinois a zároveň sídlem okresu Sangamon County. V samotném městě žije kolem 125 tisíc obyvatel, jeho metropolitní oblast pak čítá přibližně 200 tisíc obyvatel. Springfield byl založen kolem roku 1810, zhruba v době, kdy se Illinois stalo americkým státem. Nejdříve se město ale jmenovali Calhoun a to po americkém viceprezidentovi Johnu C. Calhounovi. 

K nejslavnějším obyvatelům města patří například tehdejší americký prezident Abraham Lincoln, který zde žil od roku 1837 až do roku 1861, kdy se přestěhoval do Bílého domu. Roku 1908 ve Springfieldu propukly velké rasové nepokoje, které vyvrcholily lynčováním afroamerického obyvatelstva. Tyto skutečnosti vedly k založení organizace NAACP - National Association for the Advancement of Colored People, která se zabývala ochranou a právy lidí s odlišnou barvou pleti.

Město se rozkládá uprostřed rovných planin, o něco kopcovitější terén je v blízkosti řeky Sangamon.  Nedaleko města se rozprostírá uměle vytvořené jezero Springfield Lake, které slouží jako zdroj pitné vody i jako místo rekreací místních obyvatel. Počasí ve Springfieldu se podobá počasí ve Střední Evropě, jsou zde horká léta a studené zimy. Na jaře a na podzim jsou časté bouřky a déšť. Poměrně častým jevem jsou také tornáda, která mohou způsobit značné škody na majetku.

Ve Springfieldu sídlí vláda státu Illinois a další národní vládní subjekty, úřad guvernéra nebo Nejvyšší soud. Existují zde tři veřejné a jedna soukromá vysoká škola. K hlavním turistickým atrakcím města patří velké množství historických památek spojených se jménem Abrahama Lincolna.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko