Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aurora

K západní části metropole Chicago ve státě Illinois je přilehlé asi stošedesátitisícové město se jménem bohyně úsvitu Aurora. Pojmenování města však není odvozeno od této bohyně, ani podle světoznámé lodě, která se v roce 1917 nechvalně zapsala do historie svými výstřely, ale podle latinského názvu polární záře – aurora borealis.

Aurora je dnes druhým největším městem Illinois a je součástí metropolitní oblasti Chicaga. Město bývá často nazýváno „Městem světel“ a to zejména proto, že bylo jedním z prvních měst ve Spojených státech amerických, které mělo zavedeno veškeré elektrické pouliční osvětlení (1881). Tuto přezdívku město Aurora oficiálně přijalo v roce 1908.

Před příchodem bílých osadníků se na území dnešní Aurory, na břehu řeky Fox River, rozkládaly indiánské vesnice. V roce 1834 sem přišli bratři McCarty, zabrali pro sebe území na obou březích řeky, ale dalším lidem prodávali jen pozemky na západní straně. Na břehu nedalekého jezera Brothers Lake postavili mlýn, kde také žili. Město Aurora se původně skládalo ze dvou vesnic – East Side a West Side, které se v roce 1857 spojily v jeden celek. Tyto dvě strany se však nemohly dohodnout, na které straně řeky budou stát veřejné budovy, proto byly nakonec postaveny kolem ostrova Stolp Island, který se nachází uprostřed řeky.  Ještě dnes zde stojí radnice a stará budova pošty.

V roce 1980 začaly do města za prací přicházet početné skupinky přistěhovalců, což bohužel poměrně značně zvýšilo kriminalitu v Auroře. V dalších letech se začaly zavírat továrny a průmyslové podniky, kvůli čemuž se zvedl také počet nezaměstnaných až na 16%. V roce 1993 byla v centru města vystavěna kasina, která pomohla městu se finančně postavit na nohy. Počátky turistického ruchu v Auroře se datují do roku 1987, kdy zde vznikla nezisková organizace AACVB – Aurora Area Convention and Visitors Bureau, která se začala zabývat propagací města a kraje.

Turisticky nejpřitažlivější je dnes centrum města, tzv. Downtown, kde najdeme celou řadu zajímavých míst. Stojí zde například budova divadla Paramount Theatre, které je zapsáno v Národním registru historických míst.  Dále je zde také věž Leland, což je bývalý hotel, který byl v minulosti nejvyšší budovou státu Illinois – pokud nepočítáme stavby v Chicagu. Centrum města ukrývá také největší sbírku děl architekta George Granta Elmslie. Najdeme zde také hlavní budovu knihovny Aurora Public Library a budovy univerzity Waubonsee Community College. Aurora má také vlastní zoologickou zahradu Phillips Park Zoo.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko