Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chicago

Chicago je po New Yorku a Los Angeles třetím nejlidnatějším městem Spojených států amerických.  V porovnání s těmito obrovskými metropolemi je však Chicago mnohem čistší a zelenější. Celá metropolitní oblast Chicaga má téměř 10 milionů obyvatel. Město se rozkládá na pobřeží jezera Michigan ve státě Illinois. Městu se z politických přezdívá „Windy City“, neboli Větrné město. Díky velkému množství parků se honosí také přezdívkou „City in Garden“ – Město v zahradě.

Prvními Evropany, kteří zavítali do oblasti dnešního Chicaga, byli v roce 1673 dva francouzští cestovatelé Louis Jolliet a Jacques Marguette. Ti na břehu Michiganského jezera vybudovali dočasnou základnu. Přestože místo bylo velmi nehostinné, všude kolem byly jen močály a bažiny, procházeli tudy obchodníci a lovci kožešin. V roce 1770 zde vyrostla první obchodní stanice, kterou založil Haiťan Jean – Baptiste Point do Sable. Tato stanice během několika let velmi vzrostal na významu. Hranice Spojených států se totiž posunovala směrem na západ a farmáři, kteří se usazovali na původně indiánském území, potřebovali své produkty dostat na východ. V roce 1803 zde byla americkou armádou postavena pevnost Fort Dearborn. O něco později, přesně 4. března roku 1837 zde bylo oficiálně založeno město Chicago.

Díky strategické poloze se z města v polovině 19. století stalo významné průmyslové a obchodní centrum Středozápadu. Byla zde zavedena železniční doprava, což také značně přispělo k rozvoji města. Na počátku 20. století zde žila početná menšina asi 100 tisíc přistěhovalců z Česka. Jedním z nich byl i Antonín Čermák, který byl v letech 1931 – 1933 dokonce starostou Chicaga. Ve městě se nachází přes 600 veřejných škol, Chicago je tak jedním z nejvyšších center vyššího vzdělání na světě. V provozu jsou zde ty nejlepší americké univerzity, jako University of Chicago, Northwestern University, De Paul University nebo univerzita Loyola.

V současné době se v Chicagu daří kromě potravinářského průmyslu také průmyslu výrobnímu, tzn. strojírenství, hutnictví, chemická výroba a výroba spotřební elektroniky. Důležitý je také Hi-Tech průmysl a průmysl informačních technologií. Chicago je rovněž i námořním přístavem, připlouvají sem lodě až z Atlantiku po vodní cestě svatého Vavřince. Lodě se odtud dostanou také třeba až do New Orleansu nebo do Mexického zálivu. V Chicagu se nachází letiště O´Hara, které je po Atlantě druhým největším letištěm na světě.

Chicago se dělí na 4 hlavní regiony: North Side, South Side, Southwest Side a West Side. Centrum města (Downtown) leží mezi North Side a South side. Obsahuje městské části Loop, Near North Side a Near South Side. Většina mrakodrapů se nachází ve čtvrti The Loop. Dominantou města je budova Sears Tower s výškou 443 metrů, která je nejvyšší budovou v USA a 3. nejvyšší na světě. Dále zde stojí Aon Center vysoký 347 metrů a Jonh Hancock Center měřící 344 metrů.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko