Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chicago

Chicago je po New Yorku a Los Angeles třetím nejlidnatějším městem Spojených států amerických.  V porovnání s těmito obrovskými metropolemi je však Chicago mnohem čistší a zelenější. Celá metropolitní oblast Chicaga má téměř 10 milionů obyvatel. Město se rozkládá na pobřeží jezera Michigan ve státě Illinois. Městu se z politických přezdívá „Windy City“, neboli Větrné město. Díky velkému množství parků se honosí také přezdívkou „City in Garden“ – Město v zahradě.

Prvními Evropany, kteří zavítali do oblasti dnešního Chicaga, byli v roce 1673 dva francouzští cestovatelé Louis Jolliet a Jacques Marguette. Ti na břehu Michiganského jezera vybudovali dočasnou základnu. Přestože místo bylo velmi nehostinné, všude kolem byly jen močály a bažiny, procházeli tudy obchodníci a lovci kožešin. V roce 1770 zde vyrostla první obchodní stanice, kterou založil Haiťan Jean – Baptiste Point do Sable. Tato stanice během několika let velmi vzrostal na významu. Hranice Spojených států se totiž posunovala směrem na západ a farmáři, kteří se usazovali na původně indiánském území, potřebovali své produkty dostat na východ. V roce 1803 zde byla americkou armádou postavena pevnost Fort Dearborn. O něco později, přesně 4. března roku 1837 zde bylo oficiálně založeno město Chicago.

Díky strategické poloze se z města v polovině 19. století stalo významné průmyslové a obchodní centrum Středozápadu. Byla zde zavedena železniční doprava, což také značně přispělo k rozvoji města. Na počátku 20. století zde žila početná menšina asi 100 tisíc přistěhovalců z Česka. Jedním z nich byl i Antonín Čermák, který byl v letech 1931 – 1933 dokonce starostou Chicaga. Ve městě se nachází přes 600 veřejných škol, Chicago je tak jedním z nejvyšších center vyššího vzdělání na světě. V provozu jsou zde ty nejlepší americké univerzity, jako University of Chicago, Northwestern University, De Paul University nebo univerzita Loyola.

V současné době se v Chicagu daří kromě potravinářského průmyslu také průmyslu výrobnímu, tzn. strojírenství, hutnictví, chemická výroba a výroba spotřební elektroniky. Důležitý je také Hi-Tech průmysl a průmysl informačních technologií. Chicago je rovněž i námořním přístavem, připlouvají sem lodě až z Atlantiku po vodní cestě svatého Vavřince. Lodě se odtud dostanou také třeba až do New Orleansu nebo do Mexického zálivu. V Chicagu se nachází letiště O´Hara, které je po Atlantě druhým největším letištěm na světě.

Chicago se dělí na 4 hlavní regiony: North Side, South Side, Southwest Side a West Side. Centrum města (Downtown) leží mezi North Side a South side. Obsahuje městské části Loop, Near North Side a Near South Side. Většina mrakodrapů se nachází ve čtvrti The Loop. Dominantou města je budova Sears Tower s výškou 443 metrů, která je nejvyšší budovou v USA a 3. nejvyšší na světě. Dále zde stojí Aon Center vysoký 347 metrů a Jonh Hancock Center měřící 344 metrů.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko