Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rockford

Rockford je středně velké město rozkládající se na obou březích řeky Rock River na severu státu Illinois. Město bývá často označováno jako „Forest City“, neboli Pralesní město a je krajským městem Winnebago County. Rockford je dnes s téměř 160 tisíci obyvateli po Chicagu a Auroře třetím největším městem ve státě Illinois. V druhé polovině 20. století byl však Rockford ještě na druhém místě v tomto žebříčku.

Území dnešního Rockfordu bylo v minulosti původně osídleno osadníky z Galeny. V letech 1834 – 1835 začali na západním břehu Rock River budovat první osadu, posléze vznikla osada také na břehu východním. Před občanskou válkou byla oblast ovládána osadníky z New Yorku a Nové Anglie. Původně bylo nově vzniklé město označováno jako Midway, ale zanedlouho se uchytil název Rockford. V roce 1837 zde byla založena pošta a roku 1852 byl Rockford oficiálně uznán jako město. Město je dnes známé luxusními vozy značky Chrysler, které se zde vyrábí již od roku 1965. Kromě nich se zde vyrábí také vozy Dodge Caliber a podobné.

V centru Rockfordu se nachází řada zajímavých památek. Navštívit můžete například muzeum Erlander Home Museum, kde jsou umístěny pozůstatky po švédských přistěhovalcích, jako byl John Erlander. Je kulturním centrem švédské komunity v Rockfordu. Z dalších muzeí můžeme jmenovat Burpee Museum od Natural History, muzeum umění Art Museum či Tinker Swiss Cottage Museum, které návštěvníkům nabízí pohled do 19. století. Ve městě najdete také řadu parků, jako třeba Rock Cut State Park, Anderson Japanese Gardens nebo Klehm Arboretum and Botanic Garden.

Nejvyšší budovou v Rockfordu je Hotel Faust, který byl postaven v roce 1929 ve stylu art deco. V minulosti byl centrem společenského života a navštěvovaly jej VIP osobnosti. V současné době slouží jako ubytovna pro seniory. Na ploše 5 100 m2 se rozkládá Midway Village, což je malebná viktoriánská vesnice s 26 historickými budovami.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko