Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Washita Battlefield NHS

V roce 1868 se na prériích u řeky Washita River nacházejících se severozápadně od městečka Clinton, odehrála významná bitva. Těsně před úsvitem dne 27. listopadu 1868 byla napadena indiánská vesnice americkými vojáky. Tehdy se zde střetla sedmá kavalerie plukovníka George Custera a bojovníky čejenského náčelníka zvaného Černý kotlík – Black Kettle. Byl to však nerovný boj, který skončil tvrdou porážkou indiánů. Téměř stovka jich zde byla postřílena, jejich dobytek byl poražen, tábor spálen a jejich zásoby na zimu vykradeny.

Zdecimovaný a poražený kmen byl nucen opustit svou zem a souhlasit s přesunem do nenáviděné rezervace. I mnoho let po jeho smrti, je náčelník Black Kettle mezi indiánským obyvatelstvem uctíván jako prominentní vůdce, který nikdy nepřestal usilovat o mír, i když ho nakonec jeho úsilí stálo život.

Dnes se na tomto místě, kde zažili indiáni smutnou porážku, nachází historický park Washita Battlefield, jenž byl založen v roce 1965. Najdeme jej asi 150 mil západně od hlavního města Oklahoma City.  V roce 1966 byl park zapsán také v Národním registru historických míst a je pod správou organizace National Park Service. Důležité informace o průběhu bitvy získáte v návštěvnickém středisku historického parku Washita Battlefield a také v muzeu Black Kettle Museum.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko