Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chickasaw NRA

Jako Chickasaw je označována skupina původních indiánských obyvatel severoamerického kontinentu. Obývali převážně jihovýchod USA, tj. státy Mississippi, Alabama a Tennessee. Tento kmen se řadí pod jazykové skupiny typu Muskogean. Indiánské kmeny obývaly oblast celého Mississippi Valley River. Ještě před příchodem prvních Evropanů se Chickasawové přestěhovali na východ a usadili se podél břehů Mississippi River.

Kmen Chickasaw byl jedním z pěti tzv. civilizovaných kmenů, kteří byli po čase nuceni prodat svá území a v roce 1832 z nich byli vytlačeni do určených indiánských rezervací. V současné době žije nejvíce potomků lidí tohoto kmene ve státě Oklahoma. Tento národ je považován za třináctý největší federálně uznaný kmen ve Spojených státech. Dnes žije v poklidu vedle bělošského i černošského obyvatelstva. Samotní Chickasawové jsou rozděleni ještě do dvou skupin: Impsaktea a Intcutwalipa.

V Oklahomě vznikla národní rekreační oblast Chickasaw, která ochraňuje rozmanité přírodní zdroje. Nachází se zde unikátní rostliny, živočichové i geologické formace, které unikly vnějším tlakům lidské činnosti. Kombinace těchto jedinečných zdrojů zaručuje oblasti dostatečnou atraktivitu. Pod ochranou rekreační oblasti Chickasaw jsou mimo jiné také hustě zalesněné kopce, prameny, potoky, jezera a další místa vhodná pro plavání, rybolov, plavbu na lodích, kempink, pikniky a turistiku. Za vstup do parku se nevybírá vstupné.

V roce 1902 byla na tomto místa vyhlášena rezervace Sulphur Springs, která byla o čtyři roky později přejmenována na Národní park Platt. V roce 1976 přibylo k parku několik pozemků a rekreační oblast Arbuckle a tím vznikla tato rozsáhlá rekreační oblast souhrnně pojmenovaná Chickasaw NRA, která je pod správou organizace National Park Service. Dnes se tento park rozkládá na ploše 40 km2 a vodní plochy zaujímají 9,75 km2.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko