Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cumberland Gap NHP

Národní park Cumberland Gap se rozkládá na hranicích tří amerických států – Kentucky, Virginie a Tennessee. V 18. století zde objevitel Daniel Boone zvítězil nad indiány a podařilo se mu tak získat Kentucky pro bílé osadníky. Postavil zde první vesničku s dřevenou pevností, která měla lidi ochraňovat před nájezdy indiánských kmenů.  Dnes je z tohoto místa zřízen dobový skanzen, který je velkým turistickým lákadlem.

Kromě bohaté historie nabízí tato oblast nádherné přírodní scenérie, úžasné výhledy, zajímavé skalní útvary, kaskádovité vodopády a množství pěších stezek. Národní historický park Cumberland Gap se dnes rozkládá na ploše 20 tisíc hektarů. Jeho součástí jsou také četné jeskynní systémy plné nádherných krápníkových útvarů, které jsou obývány mnoha podivnými živočichy, jež se přizpůsobili životu v temném jeskynním prostředí.

V parku se nachází návštěvnické centrum, kde je umístěno muzeum s interaktivními exponáty, knižní prodejna, prodejna upomínkových předmětů a další turisticky zajímavé lokality. Lidé si zde mohou prohlédnout tradiční lidová řemesla typická pro tento region. Pokud máte zájem, můžete v parku přenocovat, byl zde vybudován kemp, který je přístupný po celý rok.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko