Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cumberland Gap NHP

Národní park Cumberland Gap se rozkládá na hranicích tří amerických států – Kentucky, Virginie a Tennessee. V 18. století zde objevitel Daniel Boone zvítězil nad indiány a podařilo se mu tak získat Kentucky pro bílé osadníky. Postavil zde první vesničku s dřevenou pevností, která měla lidi ochraňovat před nájezdy indiánských kmenů.  Dnes je z tohoto místa zřízen dobový skanzen, který je velkým turistickým lákadlem.

Kromě bohaté historie nabízí tato oblast nádherné přírodní scenérie, úžasné výhledy, zajímavé skalní útvary, kaskádovité vodopády a množství pěších stezek. Národní historický park Cumberland Gap se dnes rozkládá na ploše 20 tisíc hektarů. Jeho součástí jsou také četné jeskynní systémy plné nádherných krápníkových útvarů, které jsou obývány mnoha podivnými živočichy, jež se přizpůsobili životu v temném jeskynním prostředí.

V parku se nachází návštěvnické centrum, kde je umístěno muzeum s interaktivními exponáty, knižní prodejna, prodejna upomínkových předmětů a další turisticky zajímavé lokality. Lidé si zde mohou prohlédnout tradiční lidová řemesla typická pro tento region. Pokud máte zájem, můžete v parku přenocovat, byl zde vybudován kemp, který je přístupný po celý rok.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko