Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cumberland Gap NHP

Národní park Cumberland Gap se rozkládá na hranicích tří amerických států – Kentucky, Virginie a Tennessee. V 18. století zde objevitel Daniel Boone zvítězil nad indiány a podařilo se mu tak získat Kentucky pro bílé osadníky. Postavil zde první vesničku s dřevenou pevností, která měla lidi ochraňovat před nájezdy indiánských kmenů.  Dnes je z tohoto místa zřízen dobový skanzen, který je velkým turistickým lákadlem.

Kromě bohaté historie nabízí tato oblast nádherné přírodní scenérie, úžasné výhledy, zajímavé skalní útvary, kaskádovité vodopády a množství pěších stezek. Národní historický park Cumberland Gap se dnes rozkládá na ploše 20 tisíc hektarů. Jeho součástí jsou také četné jeskynní systémy plné nádherných krápníkových útvarů, které jsou obývány mnoha podivnými živočichy, jež se přizpůsobili životu v temném jeskynním prostředí.

V parku se nachází návštěvnické centrum, kde je umístěno muzeum s interaktivními exponáty, knižní prodejna, prodejna upomínkových předmětů a další turisticky zajímavé lokality. Lidé si zde mohou prohlédnout tradiční lidová řemesla typická pro tento region. Pokud máte zájem, můžete v parku přenocovat, byl zde vybudován kemp, který je přístupný po celý rok.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko