Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Big South Fork NR&RA

Rekreační oblast Big South Fork ochraňuje tok stejnojmenné řeky protékající oblastí Cumberland Plateau na jihovýchodě Kentucky. Pod ochranou je území o rozloze 125 tisíc akrů a také další říční přítoky. Tato oblast se může pochlubit kilometry nádherných scénických roklí, mezi nimiž se klikatí řeka. K vidění jsou zde pískovcové stěny i skály s převisy. Ze stěn padají malé vodopády a kochat se můžete roztodivnými výtvory, které zde příroda vytvořila. Najdete zde dokonce kamennou bránu, která je velmi podobná české Pravčické bráně.

Kopcovitá krajina je porostlá listnatými dubovými lesy, ale sem tam vykoukne i borovice. Parkem prochází klikatá kamenitá cestička, na které jsou informační tabule popisující místní faunu a flóru. Zajímavým místem je vyhlídka zvaná Medvědí potok, je odtud krásný výhled do širokého okolí. Celá oblast dnes poskytuje návštěvníkům širokou škálu venkovních rekreačních aktivit, které mohou spojit s poznáváním historie a přírody.

Součástí parku je také bývalé hornické město Blue Heron z roku 1930. Bylo opuštěno v roce 1960 a dnes je z něj hojně navštěvovaný skanzen. Lidé se zde mohou seznámit se způsobem života a prací místních horníků.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko