Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Wichita

Wichita je největším městem amerického státu Kansas. Leží na řece Arkansas a má přibližně 600 tisíc obyvatel. V minulosti bylo podle průzkumu zařazeno mezi deset nejlepších měst v USA pro život. Wichita je také krajským městem Sedgwick County a v současné době zde žije kolem 370 tisíc obyvatel.  Je tak 51. největším městem v USA a zároveň nejlidnatějším městem v Kansasu.

Město bylo založeno v roce 1870 podnikateli, kteří do oblasti přišli s úmyslem lovit, prodávat kožešiny a obchodovat s místními obyvateli. Do oblasti směřovala cesta Chisholm Trail, po které se vedl dobytek na východní trhy. Teprve ve 20. století se město začalo proměňovat v letecké hlavní město světa, jelikož se zde usadili letečtí odborníci jako Clyde Cessna nebo Walter Beech. Mezi lety 1920 a 1930 zde tak byly založeny společnosti Stearman, Cessna, Mooney a Beech. Firmy Cessna a Beechcraft jsou zde v provozu dodnes, navíc přibyly ještě společnosti Learjet, Spirit AeroSystems, které společně s Boeingem a Airbusem udržují ve Wichitě pracovní sílu. Ve městě je celkově šest továren na výrobu letadel.

Wichita je však také kulturním a zábavním centrem, najdete zde nočnáí kluby, restaurace, nákupní centra, muzea, divadla a parky. Sídlí zde i několik univerzit, z nichž největší je Wichita State University, kterou navštěvuje asi 15 tisíc studentů. V centru města, tzv. Downtownu se nachází budova Century II Convention Hall, kde se pravidelně hrají hudební divadelní představení Music Theatre of Wichita, nebo zde vystupuje symfonický orchestr Wichita Symphony Orchestra.  V roce 1922 zde bylo postaveno také divadlo Orpheum Theatre, které dnes slouží jako místo konání menších výstav.

Centrem umění v celém státě Kansas je Wichita Art Museum, které obsahuje 7000 stálých sbírek. Podél řeky Arkansas se dále nachází ještě několik muzeí, jako například Mid-America All-Indian Center, Old Cowtown living history museum, Exploration Place science and discovery Center či botanická zahrada Wichita Gardens. Wichita se může pochlubit 24 tematickými zahradami, včetně populárních Butterfly Garden a Sally Stone Sensory Garden.

V centru města se nachází také radnice z roku 1892, která obsahuje sbírky a artefakty vyprávějící příběh města a celého kraje od roku 1865 až do současnosti. V severozápadní části města se nachází Sedgwick County Zoo, které je domovem pro více než 2500 zvířat z 500 různých živočišných druhů.  Zoo je situováno hned vedle parku Sedgwick County Park a arboreta.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko